BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemEBRD'den Rusya ve Beyaz Rusya’ya yaptırım hazırlığı----

EBRD'den Rusya ve Beyaz Rusya’ya yaptırım hazırlığı

EBRD'den Rusya ve Beyaz Rusya’ya yaptırım hazırlığı
01 Mart 2022 - 17:37 www.finansgundem.com

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Rusya ve Beyaz Rusya’nın finansman ve danışmanlık hizmetlerine erişimini süresiz olarak durdurmayı değerlendirdiğini duyurdu.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)'ndan ,yapılan açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının ardından, bankanın yönetim kurulu tarafından oylanmak üzere, Rusya ve Beyaz Rusya’ya yaptırım uygulanması amacıyla bir teklif hazırlandığı bildirildi.

Söz konusu teklifin son olarak oylanmak üzere 71 ülkenin yanı sıra Avrupa Birliği (AB) ve Avrupa Yatırım Bankası’nın üyesi olduğu idare kuruluna sunulduğu bildirildi.

Açıklamada, söz konusu yaptırım teklifinin 30 gün içerisinde oylanarak onaylanması durumunda Rusya ve Beyaz Rusya’nın ERBD’nin finansman ve danışmanlık hizmetlerine erişiminin süresiz olarak askıya alınmış olacağı bildirildi.

Banka açıklamasında, EBRD’nin ortakları ile ayrıca Ukrayna’daki gelişmelere ilişkin olarak bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek “acil finansman paketi” üzerinde çalıştığı kaydedildi.

Açıklamada, bankanın Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının açıkça kınandığı, Ukrayna’ya destek verileceği bildirildi.

EBRD, Rusya’ya 2014 yılında Kırım’ı ilhak etmesinden bu yana yeni bir proje finansmanında bulunmadı. Banka, önceki yıllar içerisinde ise Rusya'da 788 projeye 24,3 milyar avro hacminde yatırım yapmıştı.

Banka, bu zamana kadar Beyaz Rusya’da ise toplam 142 projeye yaklaşık 3,1 milyar avro hacminde finansman gerçekleştirdi.

 

Rusya’ya yaptırımlar Batı'yı sarstı ama yıkmadı

 

Rusya'ya yaptırımlar vatandaşı da etkiliyor

 

Google'dan Rusya'ya yeni yaptırım!

 

Mastercard’ın yaptırımı Rus turistleri vurdu

 


 
 
 
 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)