BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaEmlak‘Devre mülk’çülere 35 milyon TL ceza----

‘Devre mülk’çülere 35 milyon TL ceza

‘Devre mülk’çülere 35 milyon TL ceza
12 Ocak 2019 - 16:29 www.finansgundem.com

Ticaret Bakanlığı’nın TBMM’ye sunduğu rapora göre, 2017-2018 yıllarında devre mülk ve devre tatil hizmeti sunan 30 şirkete 35 milyon lira, ‘saldırgan, vahşi satış’ cezası uygulandı.

TBMM binlerce vatandaşı mağdur eden ‘devre mülk’ satışına el koydu. Ticaret Bakanlığı’nın TBMM’ye sunduğu rapora göre, 2017-2018 yıllarında devre mülk ve devre tatil hizmeti sunan 30 şirkete 35 milyon lira, ‘saldırgan, vahşi satış’ cezası uygulandı.

Devre mülk satışında vatandaşların duygularının istismar edildiğine değinilen raporda, “Saldırgan satış yöntemleri uygulanarak sözleşmelerin imzalanması için baskıcı yöntemler uygulanıyor. İnsanlar ücretsiz yat gezisi, tatil ve yemek denilerek taşıma yoluyla bir otele götürülüyor. Orada loş ışıklar, yüksek sesli müzik ve çok profesyonel pazarlama elemanları vasıtasıyla tanıtım yapılıyor. Tanıtım esnasında eşlerin göz göze gelmesi dahi engelleniyor” denildi.

TBMM Dilekçe Komisyonu bünyesindeki ‘Devre Mülk Mağduriyetlerinin Araştırılması Alt Komisyonu’nda Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Bayram Uzunoğlan’ın sunduğu  raporda, devre mülk tesislerinin jeotermal açısından zengin bölgelerde yoğunlaştığı belirtildi. (Önder Yılmaz - Milliyet)

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)