BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemÇin lideri Şi Cinping'den yeni yıl mesajı----

Çin lideri Şi Cinping'den yeni yıl mesajı

Çin lideri Şi Cinping'den yeni yıl mesajı
31 Aralık 2022 - 18:28 www.finansgundem.com

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, 2022 yılının son gününde yeni yıl dileklerini içeren bir konuşma yaptı. Cinping, her şeye rağmen Çin Komünist Partisi'nin ilerlediğini ve geleceğin ülkesini daha iyi bir yer yapmak için cesaretle çabalayacaklarını belirtti.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, bugün yaptığı 2023 yılı mesajını içeren ulusa sesleniş konuşmasında, 2022 yılında Çin’in dünyanın ikinci büyük ekonomisi olduğunu vurgulayarak “Küresel bir gıda krizine rağmen, Çin halkının gıda arzını sağlamak için bizi daha güçlü bir konuma getiren üst üste 19. yılda bereketli bir hasat elde ettik” ifadelerini kullandı.

Çin lideri ulusa sesleniş konuşmasında şunları kaydetti;

HONG KONG ZİYARETİ

“Bu yılın başlarında Hong Kong'a yaptığım ziyarette, Hong Kong'un düzeni yeniden sağladığını ve yeniden gelişmeye hazır olduğunu görmek beni derinden mutlu etti. Bir Ülke, İki Sistem'in kararlı bir şekilde uygulanmasıyla, Hong Kong ve Makao kesinlikle uzun vadeli refah ve istikrardan faydalanacaktır.”

‘’ORTAKLARA DEĞER VERİYORUZ’’

“Geçen yıl boyunca, hem eski hem de yeni pek çok dostu Pekin'de ağırladım; Çin'in önerilerini dünyaya iletmek için yurtdışına da gittim. Bir yüzyılda görülmeyen değişimler, daha hızlı gözler önüne seriliyor ve dünya henüz sakin bir yer değil. Barışa ve kalkınmaya değer veriyoruz ve her zaman yaptığımız gibi dostlara ve ortaklara değer veriyoruz. Tarihin doğru tarafında, insan uygarlığının ve ilerlemenin tarafında dimdik duruyoruz.”

ÇİNLİ ŞAİRDEN ALINTI YAPTI

 “Sık sık ‘Cilalamanın yeşim taşını daha güzel yapması gibi, zorluklar da insanı daha güçlü yapar’ derim. Son 100 yılda, Çin Komünist Partisi (CPC) rüzgara ve yağmura göğüs gerdi ve her şeye rağmen ilerledi. Bu çok zor ama harika bir yolculuktur. Bugün, yarının Çin'ini daha iyi bir yer yapmak için cesaretle zorlamalıyız.”

“Ünlü bir Çinli şair olan Su Shi'den alıntı yapmak istiyorum, ‘En sert olana saldırın ve en uzağa nişan alın.’ En büyük zorlukları üstlenmek ve en iddialı hedeflerin peşinden gitmek demektir.”

TAYVAN BOĞAZI TEMENNİSİ

 “Tayvan Boğazı'nın her iki yakasındaki insanlar bir ve aynı ailenin üyeleridir. Boğaz'ın her iki yakasındaki yurttaşlarımızın, Çin ulusunun kalıcı refahını ortaklaşa geliştirmek için bir amaç birliği içinde birlikte çalışacaklarını içtenlikle temenni ediyorum.”

Erdoğan'dan yeni yıl mesajı

 

Şi Cinping, Olaf Scholz ile görüştü

 

Şi Cinping: Çin Kış Olimpiyatlarını düzenlemeye hazır

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)