BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemÇavuşoğlu'ndan NATO açıklaması: Talebimiz meşru----

Çavuşoğlu'ndan NATO açıklaması: Talebimiz meşru

Çavuşoğlu'ndan NATO açıklaması: Talebimiz meşru
27 Mayıs 2022 - 13:25 www.finansgundem.com

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği ile ilgili, "Talebimiz gayet meşru. Teröre desteği kesmeleri gerekiyor. Savunma sanayi kısıtlamalarını da kaldırmaları gerekiyor" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Romanya-Polonya Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı öncesi Polonyalı ve Rumen mevkidaşlarıyla ikili ve heyetlerarası görüşme gerçekleştirdi.

Çavuşoğlu ilk olarak Romanya Dışişleri Bakanı Aurescu ile Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde görüştü.

Görüşmenin ardından Romanya arasında Diplomatik Arşiv Alanlarında İşbirliği Hakkında Mutabakat Muhtırası’nın imza töreni yapıldı.

İstanbul'da üçlü zirve

Çavuşoğlu daha sonra Polonya Dışişleri Bakanı Rau ile ikili ve heyetlerarası görüşme gerçekleştirdi. İkili görüşmelerin ardından üçlü toplantıya geçildi.

Toplantıda, Ukrayna’da yaşanan gelişmeler, NATO Madrid Zirvesi, müteakip Stratejik Konsept ve üçlü sürecin geleceği ele alındı, güncel bölgesel gelişmeler değerlendirildi.

Üçlü toplantının ardından bakanlar basın toplantısı düzenledi.

Bakan Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine ilişkin konuştu:

"İki ülkenin adaylığıyla ilgili Türkiye'nin koyduğu rezervin sebebi çok açıktır, nettir. Bu iki ülkenin terör örgütleriyle, PKK, YPG aynı şekilde DHKP-C, FETÖ gibi terör örgütleriyle ilişkileri ve o terör örgütlerine yaptıkları destek. Bu iki ülke Türkiye'nin bu endişelerini gidermek için adım atmaya hazırız dedikten sonra her iki ülkeden heyetler Ankara'ya geldi. Çarşamba günü Ankara'da bir toplantı gerçekleştirildi. İki ülkeden beklentilerimizi somut bir şekilde ortaya koyan bir yazılı belge her iki heyetle paylaşıldı. Şimdi bu ülkelerden cevap bekliyoruz. Bu ülkelerin somut adım atması gerekiyor. Yani bizim beklentimiz imkansız bir beklenti değil. Talebimiz gayet meşru, gayet açık, net. Bu ülkeler teröre destek veriyor. Teröre yönelik desteği kesmeleri gerekiyor. Ayrıca bize yönelik savunma sanayi kısıtlamalarını da sonlandırması gerekiyor."

Türk-İş açıkladı! Açlık sınırı 6 bin TL'yi aştı

 

1 milyar lirayı aşan tarımsal destek ödemeleri başladı

 

Bakan Murat Kurum'dan 'Atatürk Havalimanı' açıklaması

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)