BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkBarclays personellerini daha da azaltacak----

Barclays personellerini daha da azaltacak

Barclays personellerini daha da azaltacak
05 Aralık 2015 - 19:17 www.finansgundem.com

Barclays Plc, yatırım bankası bölümünde yüzde 20 daha istihdam azaltımına gidebilir

Barclays Plc, konu hakkında bilgi sahibi kaynaklara göre, CEO Jes Staley'in karlılığı artırma çalışmaları dahilinde, kayıpların büyük bölümünün Asya ve küresel nakit hisse senedi işlerinde olması ile birlikte, yatırım bankacılğıı bölümünde ilave yüzde 20 istihdam azaltımına gidebilir.

Japonya, Hong Kong ve Singapur'u içeren piyasalardaki faaliyetlerle birlikte, Asya menkul kıymetler bölümü, stratejinin gizli olmasından dolayı isimlerini vermeyen kaynaklara göre, yeterince rekabetçi ve karlı olarak görünmüyor. İstihdamda sözü edilen bu kısıntı, 2016 sonuna kadar yapılacak olan mevcut 7,000 kişilik istihdam indirimine ek olarak yapılacak. Duyurunun ise gelecek yılın başlarında yapılabileceği kaydediliyor.

Barclays sözcüsü, bankanın sürekli farklı coğrafyalarda ve işlerde fırsatları izlemekte olduğunu söyledi. Barclays'ın menkul kıymetler bölümünde 2014 sonu itibariyle 20,500 kişi çalışıyor.

1 Aralık'ta görevi devralan Staley, bankanın diğer kısımlarnın gerisinde kalan ve kötü yönetim ve sıkı sermaye yükümlülükleri dolayısıyla artan maliyetlerden olumsuz etkilenen yatırım bankası bölümünde karlılığı iyileştirmeyi amaçlıyor. Bankaya katıldığı Nisan ayından bu yana, 68 yaşındaki Başkan John McFarlane, İngiltere ve ABD'deki işlere yeniden odaklanma taahhüdünde bulundu ve bankanın Asya ve Orta Doğu'daki faaliyetlerinden gelen katkıları yeniden gözden geçireceğini, zira para kazanmadıkları yerlerden hoşlanmadıklarını söyledi.

Barclays hisse senetleri Cuma günü yüzde 0.3 düşerek bu yılki kaybını yüzde 5.7'ye genişletti.
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)