BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkBankalar iklim temelli 'yeni risklere' karşı ne kadar hazır?----

Bankalar iklim temelli 'yeni risklere' karşı ne kadar hazır?

Bankalar iklim temelli 'yeni risklere' karşı ne kadar hazır?
26 Mayıs 2023 - 16:24 www.finansgundem.com

Avrupa’daki bankaların yüzde 80'ininin kredilerdeki kayıplara karşı ek önlemler aldığı ancak çevresel sorunlara dikkat etmediği ortaya koyuldu.

Avrupa Merkez Bankası (AMB)'nın  tarafından yapılan bir anket, Avrupa’daki bankaların enerji, tedarik zincirleri, enflasyon, jeopolitik ve iklim temelli "yeni risklere" karşı ne kadar hazır olduklarını inceledi.

Gerçekleştirilen anket, Avrupa’daki bankaların yüzde 80'inin kredi verirken çevresel faktörlere bakıp bakmadıkları sorusunu dikkate almadıklarını veya bu soruya yanıt vermediklerini ortaya koydu.

Bloomberght'te yer alan habere göre, bölgenin en üst düzey düzenleyicisine göre çoğu banka, kredilerdeki kayıplara karşı koruma çerçevelerini iyileştirmek için ek önlemler almasına rağmen çevresel sorunlara dikkat etmiyor.

AMB Denetleme Kurulu Üyesi Elizabeth McCaul ve AMB Genel Müdürü Stefan Walter kaleme aldıkları bir blog yazısında, ‘bazı bankaların’ karbon fiyatlarının potansiyel etkisini veya su gibi doğal kaynakların müşteriler üzerindeki yüksek maliyetlerini hesaba katarak uygulamalarını iyileştirmeye çalıştığını fakat çevresel risklerin kredi kayıplarının önemli bir itici gücü haline geldiğini kaydetti.

Fed'in bankalara kredi desteğinde gerileme

 

ABD'li dev banka yatırım tavsiyesini yapay zekaya emanet etti!

 

 
 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)