BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBabacan: Büyüme için reformlar lazım----

Babacan: Büyüme için reformlar lazım

Babacan: Büyüme için reformlar lazım
21 Kasım 2014 - 15:39 www.finansgundem.com

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan büyüme eğiliminin korunması için reformlara ağırlık verilmesi gerektiğini belirtti

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, büyüme eğiliminin korunması için reformlara ağırlık verilmesi gerektiğini ifade etti.

Atlantik Konseyi'nin Enerji ve Ekonomi Zirvesi'nde konuşma yapan Babacan, büyüme, enerji ve ticaret anlaşmarı gibi birçok konuya değindi. Büyümenin nüfusun yüzde 1'ine yaraması halinde sonuçların değerlendirilmesi gerektiğini belirten Başbakan Yardımcısı Babacan, "Ne kadar büyüyeceğimizin yanında nasıl büyüyeceğimiz de önemli" dedi.

Enerji konusunda da demeçler veren Ali Babacan "Türkiye enerji kaynaklarını çeşitlendirmeli, yenilenebilirin payını artırmalı. Bu Avrupa Birliği'nin güvenliği için de önem taşıyor" dedi. Babacan Irak ve Azerbaycan ile yapılan enerji anlaşmalarının da Türkiye için çok önemli olduğunu belirtti.

AB ve ABD arasında yapılması düşünülen ve Türkiye için ne anlama geleceği çok tartışılan ticaret anlaşmasını da değerlendiren Babacan "Çok taraflı ticaret anlaşmaları koordinasyon içinde yapılmalı. AB-ABD ticaret anlaşmasının bir parçası olmak istiyoruz" diye konuştu.

Suriyeli mülteciler konusuna da değinen Başbakan Yardımcısı "Türkiye'de 1.6 milyon Suriyeli mülteci var. Bunların 220 bini kamplarda yaşıyor. Şimdiye kadar Suriyeli mülteciler için 4 milyar dolar harcadık" dedi.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)