BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSigorta - BES ve HayatAnadolu Sigorta Kütüphaneleri büyümeye devam ediyor----

Anadolu Sigorta Kütüphaneleri büyümeye devam ediyor

Anadolu Sigorta Kütüphaneleri büyümeye devam ediyor
02 Mayıs 2024 - 15:59 www.finansgundem.com

Anadolu Sigorta’nın 2023 yılında Beykoz’da başlattığı ‘Anadolu Sigorta Kütüphaneleri’ projesi bu sene de büyüyerek devam ediyor. Anadolu Sigorta, okullara kütüphane kurarak çocukların kitap sevgisini artırmayı hedefliyor.

Kurulduğu günden bu yana, sigortacılık sektörünü geliştirirken sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlayan projelere imza atan Anadolu Sigorta, geçtiğimiz yıl başlattığı ‘Anadolu Sigorta Kütüphaneleri’ projesiyle okullarda kütüphane açmaya devam ediyor. Bu kapsamda 30 Nisan’da Ümraniye Atatürk Ortaokulu’nda Anadolu Sigorta Genel Müdür Mehmet Tuğtan, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Milli Eğitim ve okul yöneticileri ve  öğrencilerin katılımıyla bir çoşkulu bir açılış töreni düzenlendi. 

Anadolu Sigorta Kütüphaneleri projesi kapsamında bu yıl Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yönlendirmeleriyle ihtiyaç sahibi 11 okul belirlendi. Anadolu Sigorta, belirlenen okulların 10 tanesinde donanımlı birer kütüphane kurdu, okullardan birine de kitap desteği sağladı.

Bu sene ayrıca Urfa Haliliye’de görme engelli öğrencilerin yer aldığı ilkokul ve ortaokulda  brail alfabeli kitaplardan oluşan donanımlı bir kütüphane kuruldu. Böylece, Anadolu Sigorta Kütüphaneleri projesi kapsamında, geçtiğimiz yıl açılan 5 kütüphane ile birlikte, bugüne kadar toplam 17 okula kitap ve kütüphane desteğinde bulunuldu. Proje kapsamında 10 binin üzerinde öğrenciye 14 bin adedin üzerinde kitaba erişim imkanı sağlanmış oldu. 

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan: Ata’mızın okuma tutkusunu Anadolu Sigorta kütüphaneleri ile çocuklarımıza aşılayacağız

Törende konuşan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan, Anadolu Sigorta Kütüphaneleri projesinin ikinci yılında, Ümraniye Atatürk Ortaokulu’na kazandırdıkları kütüphaneyi öğrencilerin kullanımına sundukları için büyük heyecan duyduklarını aktardı. Tuğtan sözlerini şöyle sürdürdü: 

99 yıllık köklü tarihimizde ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasını önceliklendirmek, her zaman temel amaçlarımız arasında ilk sıralarda yer aldı. Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde hakkaniyetli ve kaliteli bir eğitimin hayati önem taşıdığının farkındayız. Geçen sene Beykoz’da 3 okulda kütüphane açmayı planlamıştık. Ancak hedefimizin üzerine çıkarak 5 okulda kütüphane kurduk. Bu sene ise İstanbul Ümraniye’de 11, Urfa’da ise 1 olmak üzere 12 okula daha kütüphane ve kitap desteğinde bulunduk. Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifiyle kurulan ilk milli sigorta şirketi olarak, Ata’mızın okuma tutkusunu çocuklarımıza aşılayabilmemizi sağlayan Anadolu Sigorta Kütüphaneleri ile gelecekte de değer yaratmayı sürdüreceğiz.

Anadolu Sigorta BlindLook’un EyeBrand Beyond Darkness Ödül Töreni’ne katıldı

 

Anadolu Sigorta’nın düzenlediği Anadolu Buluşmaları Konya’da başladı

 

Anadolu Sigorta’nın Genç Anadolu projesinde yeni dönem başlıyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)