BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkAkbank ile esnaf para birikterecek!----

Akbank ile esnaf para birikterecek!

Akbank ile esnaf para birikterecek!
06 Nisan 2015 - 15:20 www.finansgundem.com

"Siftah Biriktiren Hesap" ile esnaf bundan böyle Akbank POS’larından yaptığı ilk satışı her gün biriktirebilecek

"Tasarruf Seferberliği" ile, Türkiye ekonomisini destekleyen Akbank, esnaf için de tasarrufun yolunu açıyor. Akbank'ın geliştirdiği "Siftah Biriktiren Hesap" ile KOBİ’lerin içinde önemli bir paya sahip olan esnaf da artık tasarruf edebilecek. Akbank POS’unu kullanan esnaf, her gününün ilk satışından elde ettiği parayı, yani günün “Siftah Parası”nı biriktirebilecek.

Akbank KOBİ Bankacılığı'ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, piyasanın nabzını tutan bir banka olarak, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını yakından izlediklerine işaret ederek, “Akbank KOBİ Bankacılığı olarak ‘Esnaf Kardeşliği’ çatısı altında sunduğumuz ürün ve hizmetleri çeşitlendirmeye devam ediyoruz. Bu süreçte çok sayıda esnaf ile birebir görüşerek nabzını tutuyor ve ihtiyaçlarını belirliyoruz. Bankacılık birikimimizi de elde ettiğimiz bu bilgilerle birleştiriyor ve esnafa özel çözümler üretiyoruz.”dedi ve ekledi:

"Esnafın iş yoğunluğu ve günü kurtarma kaygısıyla tasarruf yapmaya öncelik veremediklerini,  ellerine geçen parayı da, ertelenemeyen ihtiyaçlar için kullanmak durumunda kaldıklarını gördük. Biz de yine esnafımızdan öğrendiğimiz 'siftahta bereket vardır' deyiminden hareket ederek çalışmalarımıza başladık. Çok iyi biliyoruz ki, 'siftah' ve 'siftah parası' esnaflık kültüründe önemli kavramlar. Bu noktadan hareketle esnafın tasarruf ihtiyacına, onlara yakın bir ifadeyle çözüm getirmeye çalıştık ve Türkiye'de bir ilk olan "Siftah Biriktiren Hesap"ı hayata geçirdik.”

Artık Akbank POS’unu kullanan esnafın, her günün ilk satışından elde edilen parayı, bir başka deyişle,  günün 'siftah parası'nı biriktirebileceklerine işaret eden Oğuz, "Bunun için esnafın Akbank Şubesine talimat vermesi yeterli. Esnafımız, talimatını, ister 'sabit tutar' isterse 'işlem adedi' belirterek verebilecek. Örneğin “günlük sabit 30 TL biriktirmek istiyorum” ya da “günün ilk 3 işlemini biriktirmek istiyorum” diyerek sabit tutara ya da işlem adedine kendisi karar verebilecek." dedi.

Esnaf isterse birikimlerini altın, döviz ya da yatırım fonu seçeneklerinden birinde değerlendirebilecek.

Bülent Oğuz, "Nakit akışı düzenli olmayan esnafımızın, bazen ne kadar nakde sıkıştığını da çok iyi bildiğimiz için, Siftah Biriktiren Hesap’larındaki tutarı dilediği zaman ek bir ücret/ceza ödemeden kullanabilecekleri şekilde düzenledik. Esnafımız ihtiyacı olduğu anda, hesaplarındaki birikimlerinden diledikleri kadarını kullanarak rahat edecek." diye ekledi.
 
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)