BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAK Parti 10-0 kazandı----

AK Parti 10-0 kazandı

AK Parti 10-0 kazandı
07 Haziran 2015 - 22:34 www.finansgundem.com

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti'nin 10 puan oyunun düşmesine rağmen hala oylarının yükseldiğini açıkladı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye’nin istikrarı üzerine 2 yıldır siyaset mühendisliği yapıldığını açıklayarak, “Bu hesaba gidilmemesi için CHP’den vazgeçildi. Her türlü düşmanlık unutuldu. HDP barajı geçmeli dendi. CHP’nin oyları oradan birazcık da Kürtçülük beslendi. Ak Parti iktidardan gitsin, istikrar bozulsun bazılarının hesapları tutsun. Mesele istikrarın bozulması üzerine. Ama AK Parti olduğu sürece istikrarı bozamayacaklar” dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Bursa İl Başkanlığında seçim sonuçlarını değerlendirdi. Sözlerine “Demokrasi milli irade adına darbeler yapıldı” diyerek başlayan Müezzinoğlu, “Ama son yıllarda özellikle sandığın dinamikleri sağlıklı bir şekilde tecelli etti. 2000’li yıllardan bu yana milli irade üzerine yapılan oyunlar, kurulan tuzaklar büyük oranda bozuldu. Bu akşam da güzel bir seçim oldu. Gerçekten yüzde 85’lere yaklaşan bir katılım oranı var. Milletin gelecek kaderine sahip çıkması anlamında, duyarlılık anlamında sevinç verici taktirle karşılanacak sonuç. ülkemiz milletimiz adına hayırlı olsun” dedi.

“SENARYOYU HDP ÜZERİNDEN ŞEKİLLENDİRDİLER”

AK Parti genel merkezinde gerekli değerlendirmelerin yapılacağını ifade eden Müezzinoğlu, “2001 14 Ağustos’unda kurulan AK Parti 3 Kasım’da ilk seçime gir. Bu zamana kadar 10. seçime giriyoruz. Referandum, yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı bu 10 seçimin içinde. Hepsinde açık ara birinci parti oldu. Bu anlamda muhalefete karşı 10-0’lık galibiyeti var. Bence AK Parti kadroları adına milletimizin, AK Partiye gösterdiği teveccüh anlamında bizim en büyük onurumuzdur. En yakın siyasi partiye yüzde 17-18 puan fark var. CHP önce kendisini yeniden kontrol etmesi lazım. Çünkü arka plan Türkiye’nin ve milli iradenin masa başı siyasi mimarları arasında rol alması esasında CHP’nin kendisini değerlendirmesi gerekir. Türkiye üzerinde siyasi mimarlık yapanlar var. Siyaset projeleri üretenler var. Bu anlamda gerek yurtdışı yurt içi bir çok senaryoyu millet adına milli irade adına HDP üzerinden şekillendirdiler. Demokrasi sandıktır. Bu yarın öbür gün önümüzdeki günlerde siyasi partiler gerekli değerlendirmeleri yapacaktır. Ben bir AK Parti mensubu olarak bugün 12-13 yıl sonra ülkemizin her köşesine gidebiliyor olmak her vatandaşla ülkemizin yarınlarını paylaşmaktan gurur onur duyuyorum” diye konuştu.

“HENÜZ YURT DIŞI OYLARININ DAĞILIMI YAPILMADI”

Bursa ile ilgili düşüncülerini de aktaran Müezzinoğlu, “Bursa’da dinamiklerimiz 43-44 bandında. 11 milletvekili çıkartmıştık. 11 arkadaşımız yurtdışı oyların katkısıyla seçilmişti. Henüz yurtdışı oyların dağılımı yapılmadı. HDP barajı aştığı için 1 milletvekili alıyor. MHP bir arttırdı. 9-5-3-1 oldu. Bursa için hayırlı olsun diyorum. Biz 3 milyon Bursalıya sorumluyuz. Hiç siyasi ayırım yapmadan vatandaşların tamamını kucaklayarak Bursa’nın her ildeki dinamiklerine katkı sağlamak adına gönül birliğine Bursalı hemşerilerimizle gayret göstereceğiz. CHP ve MHP’den gelen arkadaşlarımızla merkeze Bursa’nın ortak aklı adına bir arada lehine olan projede birlikte gayret göstereceğiz” şeklinde konuştu.

"MESELE İSTİKRARIN BOZULMASI ÜZERİNE"

Türkiye’nin istikrarı üzerine 2 yıldır siyaset mühendisliği yapıldığını belirten Müezzinoğlu, şöyle devam etti: “Bunu içeriden ve dışarıdan yapıyorlar. Cumhurbaşkanlığı, gezi ve 17-25 Aralıkta bunları gördük. Türkiye’nin o hedefe yürüyüp yürüyememesi için hesap var. Bu hesaba gidilmemesi için CHP’den vazgeçildi. Her türlü düşmanlık unutuldu. HDP barajı geçmeli dendi. CHP’nin oyları oradan birazcık da Kürtçülük beslendi. AK Parti iktidardan gitsin, istikrar bozulsun bazılarının hesapları tutsun. Mesele istikrarın bozulması üzerine. Ama AK Parti olduğu sürece istikrarı bozamayacaklar.”
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)