BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündem AB'ye Güney Gaz Koridoru'ndan giden gaz yüzde 40'tan fazla arttı----

AB'ye Güney Gaz Koridoru'ndan giden gaz yüzde 40'tan fazla arttı

 AB'ye Güney Gaz Koridoru'ndan giden gaz yüzde 40'tan fazla arttı
03 Şubat 2023 - 16:40 www.finansgundem.com

AB'ye, Hazar Denizi'ndeki gaz kaynaklarını ulaştıran Güney Gaz Koridoru'ndan geçen yıl yapılan sevkiyat yüzde 40'tan fazla artış gösterdi.

Bakü'de gerçekleştirilen Güney Gaz Koridoru 9. Danışma Kurulu Toplantısı'na katılan Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Enerjiden Sorumlu Üyesi Kadri Simson, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Simson, "Güney Gaz Koridoru, geçen yıl enerji krizinin zirvesindeki dönemde AB için çok önemli bir boru hattı, gaz tedarik kaynağı olduğunu kanıtladı." ifadesini kullandı.

AB'ye 2021 yılında Güney Gaz Koridoru aracılığıyla yaklaşık 8 milyar metreküp gaz geldiğini anımsatan Simson, söz konusu gaz sevkiyatının 2022'de 11,4 milyar metreküpe çıktığını belirtti.

Simson, geçen yıl Güney Gaz Koridoru ile AB'ye gönderilen gaz miktarında yüzde 40'tan fazla artış olduğuna dikkati çekti.

Güney Gaz Koridoru'nun, 5 yıllık bir inşaat süreci sonunda AB'ye yıllık 20 milyar metreküp gaz iletecek kapasiteye çıkacağına işaret eden Simson, atılacak adımları Azerbaycan Enerji Bakanı Perviz Şahbazov ile görüştüklerini kaydetti.

Avrupa'da gaz fiyatları geriliyor

 

Almanya Rus doğalgazını istemiyor

 

Türkiye'nin doğalgaz ithalatı azaldı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)