BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemABD'de seçimlerde son yüzyılın en yüksek erken oy kullanma oranı----

ABD'de seçimlerde son yüzyılın en yüksek erken oy kullanma oranı

ABD'de seçimlerde son yüzyılın en yüksek erken oy kullanma oranı
31 Ekim 2020 - 13:00 www.finansgundem.com

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) düzenlenecek 3 Kasım 2020 Başkanlık Seçimleri'nde rekor sayıda erken oy kullanıldı. Seçimlere dört günü kalan oyunu posta yoluyla ya da sandığa giderek kullanan seçmen sayısı 86 milyonu aştı

Florida Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre ülkede son yüzyılda yapılan seçimlerdeki "en yüksek erken oy kullanım oranına" ulaşıldığı belirtilirken, 2016 seçimlerindeki toplam oy kullanma oranının şimdiden geçildiği kaydedildi.

Donald Trump'ın kazandığı 2016 seçimlerinde ABD'li seçmenlerin yüzde 58'i sandık başına gitmişti.

Elektronik postayla oy kullanma
Ülkede etkisini gösteren Covid-19 salgını sebebiyle seçmenlerin çoğunluğunun elektronik posta yoluyla oy kullandığı, birçok kişinin ise kalabalık ortamlarda bulunmamak için seçim bölgelerine sabahın erken saatlerinde gittiği görüldü.

Seçmenlerin 30.6 milyonu oyunu doğrudan seçim bölgelerinde kullanırken, neredeyse 56 milyonu mail yoluyla demokratik haklarını yerine getirmeyi tercih etti.

Uzmanlar oy kullanma rakamlarının 2016 seçimlerindeki 138 milyon barajını geçeceğini belirtiyor. ABD'de dört sene önceki seçimlerde erken oy kullananların sayısı sadece 47 milyonda kalmış, büyük çoğunluk 3 Kasım tarihini beklemişti.

Demokratlar e-posta oylarıyla Cumhuriyetçileri geride bıraktı
Öte yandan 20 eyaletten alınan verilere göre Joe Biden'ı destekleyen kayıtlı Demokrat seçmenlerden 18.2 milyonunun şu ana kadar elektronik posta yoluyla oy kullandığı ve bu alanda Cumhuriyetçi seçmenleri geçtiği kaydedildi.

Kayıtlı Cumhuriyetçi seçmenlerden ise şu ana kadar 11.5 milyon kişinin oy kullandığı, herhangi bir partiye kayıtlı olmayan 8.8 milyon kişinin de oyunu internet üzerinden verdiği belirtildi.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)