BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaEmlakABD'de MBA endeksleri karışık seyretti----

ABD'de MBA endeksleri karışık seyretti

ABD'de MBA endeksleri karışık seyretti
16 Mart 2022 - 14:03 www.finansgundem.com

ABD Mortgage Bankalar Birliği (MBA) ipotek başvuru araştırmasına göre, mevsimsel faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve alım kredilerini içeren mortgage başvuru faaliyetinden oluşan piyasa endeksi yüzde 1,2 düşüşle 496,5 puan oldu.

MBA'nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mail yoluyla paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 0,7 artışla 269,5 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 2,8 düşüşle 1.778,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 4,27 (Önceki %4,09), 15 yıllık yüzde 3,55 (Önceki %3,39), 5 yıllık ARM faizi yüzde 3,36 (Önceki %3,38), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 4,02 (Önceki %3,79) oldu.

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma ya da refinansman amacıyla yapılan bütün geleneksel ve devlet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek aile konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına uygun olarak geleneksel ve kamu kredileri olmak üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Endeks, var olan konut satışlarını gösteren güvenilir bir gösterge olarak kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla kredi kurumlarına yapılan bütün başvuruları
kapsıyor. Endeks, tüm refinansman amacıyla yapılan mortgage kredi faaliyetleri için iyi bir gösterge olarak değerlendiriliyor.

Araştırma 11 Mart ile sona eren haftayı kapsıyor.

ABD'de yaz saati uygulaması kalıcı hale geliyor

 

ABD, İspanya'ya 950 milyon dolarlık helikopter satacak

 

Rusya'dan ABD Başkanı Biden ve bakanlara yaptırım kararı

 

ABD'de perakende satışlarda artış sürüyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)