BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılık2 yatırım bankasından dev kredi anlaşması----

2 yatırım bankasından dev kredi anlaşması

2 yatırım bankasından dev kredi anlaşması
11 Aralık 2019 - 11:22 www.finansgundem.com

Kalkınma Yatırım Bankası, Asya Altyapı Yatırım Bankası ile 200 milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladı

Kalkınma Yatırım Bankası ve Asya Altyapı Yatırım Bankası arasında, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın garantisi ile kullanılmak üzere 15  yıl vadeli, 200 milyon dolarlık bir kredi anlaşması imzalandı.

Kalkınma Yatırım Bankası söz konusu krediyi enerji verimliliği ve  yenilenebilir enerji projelerinin finansmanında değerlendirecek. Kalkınma Yatırım Bankası’nın sürdürülebilir kalkınmaya desteği  yeni bir kredi anlaşması ile devam ediyor. Banka, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın garantisi ile Asya Altyapı Yatırım Bankası ile üç  yılı geri ödemesiz toplam 15 yıl vadeli, 200 milyon dolarlık bir kredi  anlaşması imzaladı.Bu krediden, Türkiye Çevre Mevzuatı ile uyumlu  olarak enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji temasında projeler  geliştiren yatırımcılar yararlanabilecek.

Kalkınma Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop “Kalkınma Yatırım Bankası olarak, kuruluşumuzdan bu yana başta sanayi ve turizm  olmak üzere  enerji, eğitim, sağlık sektörlerinden birçok farklı  projeye kredi desteği verdik. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin takipçisi rolümüz ve karbon salınımını azaltmayı  öngören Sorumlu Bankacılık Prensiplerinin Kurucu İmzacısı kimliğimizle Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına öncülük edecek yenilenebilir  enerji projelerini önemsiyoruz. Asya Altyapı Yatırım Bankası’ndan  sağladığımız uzun vadeli bu finansmanla sürdürülebilirliği ön planda  tutan yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği yatırımlarını  desteklemeye devam edeceğiz. Dinamik, yenilikçi, çevreye ve topluma  duyarlı bankacılık anlayışıyla, çalışanlarımıza ve diğer tüm  paydaşlarımıza değer katma misyonuyla, ülkemizin geleceğine ve  büyümesine yönelik adımlar atmaya devam edeceğiz.” dedi.

Asya Altyapı Yatırım Bankası’nın Yatırım Operasyonlarından sorumlu Genel Direktör Yee Ean Pang ise “Asya Altyapı Yatırım Bankası’nın  enerji stratejisi ve sürdürülebilir altyapı gelişimine olan taahhüdü  ile tam örtüşen bu kredi, Türkiye’nin yenilenebilir kaynaklara dayalı  enerji üretimi kapasitesini ve mevcut tesislerde enerji verimliliğini  arttırmaya destek olacaktır” dedi.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)