BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaKripto Paralar 2 trilyon dolarlık kayıp! Kriptolar için sert düzenleme çağrısı----

2 trilyon dolarlık kayıp! Kriptolar için sert düzenleme çağrısı

 2 trilyon dolarlık kayıp! Kriptolar için sert düzenleme çağrısı
05 Temmuz 2022 - 17:52 www.finansgundem.com

İngiltere Merkez Bankası, kripto varlıkların değerinde 2 trilyon dolarlık bir düşüşün piyasanın savunmasız oluşunu ve daha etkili hukuki yaptırımlara duyulan ihtiyacı vurguladığını belirtti.


İngiltere Merkez Bankası'nın Mali Politika Komitesi'nden Salı günü yapılan açıklamada, dijital varlıkların toplam piyasa değerlerinin 2021 sonunda neredeyse 3 trilyon dolar olan zirveden yaklaşık 900 milyar dolara düştüğünü söyledi. Son aylardaki aşırı dengesizlik, zararına satışlara yol açan likidite uyumsuzluklarına ve katılımcıların kaldıraçlı pozisyonlarını kapatmalarına yol açtı. Bu durum da piyasanın zayıflığını ortaya çıkardı.

İngiltere Merkez Bankası, piyasanın bu özelliklerinin fiyatlardaki düşüşü artırma potansiyeline sahip olduğunu belirtti. İngiltere ve Avrupa'daki düzenleyiciler, kripto piyasasının bütün finansal sisteme zarar verebileceğinden endişe duyduklarını söyleyerek sektöre karşı söylemlerini sertleştiriyorlar. İngiltere Merkez Bankası, Aralık ayında kripto varlık piyasasının hızla büyümesinin İngiltere finansal sisteminin istikrarı için bir risk oluşturabileceği yönündeki uyarısını yinelemişti.

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe Ekim ayında, kripto piyasasının acilen düzenlenmediği takdirde bir tehdit oluşturabileceğini söylemişti. Banka, kripto piyasalarındaki son dengesizliğin şimdilik sistem için bir risk oluşturmadığını belirtti. Ancak, kripto piyasalarındaki hareketler ve bunların bankalar ve diğer piyasalarla olan bağlantısı artmaya devam ederse ve kripto piyasasının düzenlenmesine dair bir adım atılmazsa sistemik riskler ortaya çıkabilir. İngiltere Merkez Bankası "Söz konusu durum, bahsi geçen piyasalardaki gelişmeleri ele almak amacıyla, düzenlemelere ve hukuk yaptırımlarına duyulan ihtiyacın altını çiziyor" dedi.

Kriptoya ilgi azalıyor

 

Zor durumdaki kripto şirketi 150 işçi çıkarıyor

 

Kriptodan desteğini çekiyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)