BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemYSK Başkanı Sadi Güven'in görev süresi uzuyor----

YSK Başkanı Sadi Güven'in görev süresi uzuyor

YSK Başkanı Sadi Güven'in görev süresi uzuyor
21 Aralık 2018 - 21:01 www.finansgundem.com

TBMM'ye sunulan kanun teklifinde 31 Mart seçimleri gerekçe gösterilerek seçimin düzen içinde yönetimi için yeni Başkan ve üye seçmek yerine YSK Başkanı Sadi Güven ile üyelerin görev sürelerinin 1 yıl uzatılması öngörüldü

TBMM Başkanlığı'na sunulan Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nde YSK Başkanı ve üyelerinin görev sürelerinin 1 yıl daha uzatılması öngörülüyor.

GEREKÇE 31 MART YEREL SEÇİMLERİ

Teklifin gerekçesinde Ocak ayı içinde görev süresi dolacak Başkan ve üyeler için seçim yapılması gerektiği belirtildi. 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerin başlangıç tarihinin 1 Ocak 2019 olduğu hatırlatılarak "Seçim takvimi başladıktan sonra üyelerin yarısından fazlasının değişmesi söz konusu olacaktır. Bu durum Anayasa'nın 79'uncu maddesinde vurgulanan seçimlerin düzen içinde yönetimi açısından sorun oluşturabilecektir" denildi.

23 OCAK'TA GÖREV SÜRESİ DOLUYORDU

YSK Başkanı Güven'in görev süresi 23 Ocak'ta doluyordu. Teklifin yasalaşması durumunda Güven'in görevi 23 Ocak 2020'ye kadar devam edecek.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)