Yazdır

'Para sayma' soruşturmasında avukat Özer "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi

Tarih: 19 Nisan 2024 - 17:23

"Para sayma" görüntülerine ilişkin soruşturmada avukat Ergün Özer'in "şüpheli" sıfatıyla ifadesi alındı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda çekildiği iddia edilen ve sosyal medyada paylaşılan para sayma görüntülerine ilişkin yürütülen soruşturma sürerken, avukat Ergün Özer, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi.

Özer ifadesinde, eski Şişli Belediye Başkanı şüpheli Muammer Keskin'in yakın arkadaşı olduğunu, CHP İstanbul İl Başkanlığının başlattığı "Bir tuğla da sen koy" kampanyasına 50 bin lira bağış yaptığını, bu parayı da dönemin Şişli Belediye Başkanı Keskin'e verdiğini söyledi.

Para karşılığında makbuz talebinde bulunduğunu, il başkanlığı tarafından daha sonra kendisine makbuz gönderileceğinin söylendiğini dile getiren Özer, aradan birkaç ay geçtikten sonra neden makbuz gönderilmediğini sorması üzerine pandemi nedeniyle il başkanlığının kapalı olduğu, daha sonra gönderileceğini söylediklerini anlattı.

Şüpheli, aradan zaman geçtikten sonra makbuz meselesinin unutulduğunu kaydederek, hukuka aykırı bağışta bulunmadığını savundu.

Sosyal medyadaki 'para sayma' görüntülerine ilişkin soruşturma başlatıldı

 

'Para sayma görüntüleri' hakkında İmamoğlu ve CHP’den açıklama

 

CHP'ye para sayma soruşturması: 3 kişi ifadeye çağrıldı

 

CHP'ye para sayma soruşturmasında yeni gelişme

 

Para sayma görüntüleriyle ilgili bir kişi daha ifade verdi!

 

Para sayma soruşturmasında 'ifadeye çağrılma' gelişmesi

 

Site adresi: https://www.finansgundem.com/haber/para-sayma-sorusturmasinda-avukat-ozer-supheli-sifatiyla-ifade-verdi/1794811