Yazdır

En uzun vaka: 471 gün Kovid testi pozitif çıktı!

Tarih: 06 Temmuz 2022 - 15:26

ABD’nin lenfoma hastası olduğu belirtilen bir kişinin 471 gün boyunca korona testinin pozitif çıktığı bildirildi. Araştırmacılar, dünyanın en uzun süre Kovid olan 60 yaşlarındaki kişinin vücudunda, virüsün birçok kez mutasyona uğradığı ifade edildi.


ABD’nin Connecticut eyaletindeki bilim insanları, 471 gün boyunca corona virüs testi pozitif çıkan bir kişiyi tespit ettiklerini duyurdu.

Adı açıklanmayan kişinin, 60'lı yaşlarında bir lenfoma hastası olduğu belirtildi.

Yale Üniversitesi'nde tarafından açıklanan durum ile ilgili konuşan bilim insanları, corona virüsün kişinin içerisinde birçok kez mutasyona uğradığını söyledi.

Araştırmacılar, yapılan incelemelerin ardından kişinin kanında virüsün üç farklı alt mutasyonunun bulunduğu tespit ettiklerini aktardı.

‘KRONİK KOVİD’ VAKASINDA VİRÜS İKİ KAT HIZLI MUTASYONA UĞRUYOR

Söz konusu vakanın bilim insanları tarafından keşfedilen en uzun corona virüs vakası olduğu vurgulanırken, ‘kronik Kovid’ kişinin vücudunda virüsün iki kat daha hızlı mutasyona uğradığının altı çizildi.

Araştırmacılar vaka ile ilgili, "Bu kronik enfeksiyon, Omikron, Delta ve Alfa dahil olmak üzere genetik olarak çeşitli Kovid-19 varyantlarının ortaya çıkmasına potansiyel olarak katkıda bulunan bir mekanizma olan, hızlandırılmış corona virüs evrimi ve ayrışmasıyla sonuçlandı" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yıl, Birleşik Krallık'ta yapılan başka bir araştırmada da, lenfoma hastası olan bir kişinin vücudunda virüsün daha hızlı mutasyona uğradığını tespit etmiş, kişi daha sonra hayatını kaybetmişti.

4 yılda 50 mutasyon: Virüsün yayılma hızı olağandışı!

 

Fransa'da Kovid-19 vakaları için korkutan açıklama

 

Omikron varyantının alt türünde bu iki belirtiye dikkat!

 

Bu basit ağrı beyin tümörü belirtisi!

 

Site adresi: https://www.finansgundem.com/haber/en-uzun-vaka-471-gun-kovid-testi-pozitif-cikti/1672894