BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiUeda'dan enflasyon mesajı----

Ueda'dan enflasyon mesajı

Ueda'dan enflasyon mesajı
02 Haziran 2023 - 07:46 www.finansgundem.com

Japonya Merkez Bankası (BOJ) Başkanı Kazuo Ueda, BOJ'un fiyat istikararı hedefine ulaşmasının zaman alacağını belirterek, Japonya'da trend enflasyonun büyük olasılıkla yükseleceğini söyledi.


Japonya Merkez Bankası Başkanı Kazuo Ueda, fiyat görünümüne ilişkin belirsizlik nedeniyle merkez bankasının yüzde 2'lik enflasyon hedefine ulaşmak için belirlenmiş bir zaman çerçevesi olmadığını söyledi.

Ueda'nın yaklaşımı, 2013'te enflasyonu yaklaşık iki yıl içinde yüzde 2'ye çıkarmak için devasa bir varlık satın alma programı uygulayan selefi Haruhiko Kuroda'nın yaklaşımıyla çelişiyor.

Ueda Cuma günü yaptığı açıklamada, "Para politikasının ekonomi üzerindeki etkisinin ortaya çıkması için geçen süre, koşullara bağlı olarak çok fazla hareket edebilir. Bu nedenle, aklımızda herhangi bir zaman çerçevesi yok" şeklinde oldu.

Parlamentoya yaptığı konuşmada, "Bunu söyledikten sonra, temel görüşümüz, bunun 10 yıldan fazla sürmeyeceği yönünde. Yine de hedefi mümkün olan en erken tarihte vurmaya çalışacağız" dedi.

Ueda ayrıca, BOJ'un aşırı gevşek politikasından bir çıkış stratejisinin ayrıntılarını, merkez bankasının gayrimenkul tröst fonlarını (GYO'lar) satmaya başlayıp başlayamayacağı ve ne zaman satmaya başlayacağı da dahil olmak üzere tartışmak için erken olduğunu söyledi.

Lagarde'dan "enflasyon" mesajı

 

Euro Bölgesi enflasyon oranında sürpriz yaşandı

 

İstanbul'un enflasyonu yüzde 56.05

 

Amerikalıların kabusu enflasyon

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)