BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemTuğrul Türkeş 'Ak Parti’liyim' yanıtı----

Tuğrul Türkeş 'Ak Parti’liyim' yanıtı

Tuğrul Türkeş 'Ak Parti’liyim' yanıtı
06 Ekim 2015 - 07:08 www.finansgundem.com

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili adayı Tuğrul Türkeş, “Ak Parti’de misiniz? Ak Parti’li misiniz” sorusuna bakın ne yanıt verdi?

Koalisyonun kurulmamasından MHP lideri Devlet Bahçeli’yi sorumlu tutan Başbakan Yardımcısı Türkeş, “Rahmetli Türkeş hayatta olsaydı, Türkiye bu krizi yaşamazdı. Başbakan Davutoğlu’na ‘Gel oğlum’ derdi, 10 Haziran’da MHP-Ak Parti koalisyonu kurulmuş olurdu” dedi.

Türkeş, dün sabah televizyon ve gazetelerin Ankara temsilcileri ile kahvaltıda bir araya gelerek sohbet etti.

KASKETLE OLMAZ

Türkeş, Bahçeli’nin sosyal medya üzerinden paylaştığı kasketli fotoğrafına da göndermede bulunarak, “Karagümrük kasketi takmakla da bu iş çözülmez. Nüfusunun yüzde 60’nın genç olduğu ülkede bu siyasetle sonuç alınmaz” dedi.

Türkeş, Ak Parti ile uyumu konusunda, “Ak Parti’de büyük bir kabul gördüm. Tabii taban merkez sağ. Partinin üst kademe yöneticileri dışında 30 yıldır muhatap olduğum, tanıdığım, bildiğim insanlar. Onun için bir yabancılık yok zaten. Doku uyuşmazlığı sıfır” değerlendirmesinde bulundu.

Türkeş, “Ak Parti’de misiniz? Ak Partili misiniz” sorusuna, “Ak Partiliyim” yanıtını verdi.

TABANDA ÇÖZÜLME VAR

MHP tabanında bir çözülme olduğunu bunda kendisinin de katkısının yer aldığını dile getiren Türkeş, “MHP tabanı şu anda yüzde 50-50. Yüzde 50’si Türkeş doğru yaptı diyor. Yüzde 50’si genel başkanın kararı tartışılmaz düşüncesinde” dedi.

Türkeş, babası Alpaslan Türkeş’in siyasi tutumlarına atıfta bulunarak, “Rahmetli Türkeş hayatta olsaydı, MHP’nin de genel başkanı olsaydı, Türkiye bu krizi yaşamazdı. Davutoğlu’na (gel oğlum) derdi. 7 Haziran’dan üç gün sonra 10 Haziran’da MHP-Ak Parti koalisyonu kurulmuş olurdu” diye konuştu.

Türkeş, MHP’ye dava açması konusunda, “O bir hak kaybının telafisi niteliğindedir. Ben bugün itibarıyla Ak Partiliyim. Ancak hiç kimse beni MHP’den atamaz, atamamıştır. Atılmak başkadır, istifa başkadır. Benim tapulu arazime başkalarına gecekondu kurdurmam” dedi.
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)