BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemTrump'tan 'Kocalarınızı işe geri döndüreceğim' vaadi----

Trump'tan 'Kocalarınızı işe geri döndüreceğim' vaadi

Trump'tan 'Kocalarınızı işe geri döndüreceğim' vaadi
28 Ekim 2020 - 15:47 www.finansgundem.com

Seçimlere bir hafta kala, Başkan Donald Trump, sanki kadınlar çalışmıyormuş ve korona virüs pandemisinde en çok işsiz kalan kesimi kadınlar oluşturmuyormuş gibi, "Kocalarınızın işe geri dönmesini sağlayacağım" diye konuştu.

ABD başkanlık seçiminin sonucunu belirleyebilecek kararsız eyaletlerden Michigan'da miting düzenleyen Başkan Donald Trump, kadınlara şöyle seslendi:

"Kocalarınızı da alıyorum, işe geri dönmek istiyorlar, değil mi? İşe geri dönmek istiyorlar. Kocalarınızı işe geri gönderiyoruz ve herkes bunu istiyor. Ve tedavi asla sorunun kendisinden daha kötü olamaz."

Başkanlık seçiminde kadınların kendisine oy vereceklerini, çünkü güvenlik, selamet, kanun ve düzen istediklerini öne süren Trump "Muhteşem iş çıkaracağız. Ve kadınları seviyorum ve buna engel olamıyorum. Onlar en iyisi. Onları erkeklerden çok seviyorum" diye konuştu.

Pandemi istatistikleri erkeklerden çok daha fazla sayıda kadının işsiz kaldığını, kadınların emek sektöründeki kazanımlarını kaybettiğini ve çocuk bakımıyla ilgili seçeneklerinden olduğunu gösterirken, bazı ekonomistler bu durumu 'ABD'deki ilk kadın gerilemesi' diye tanımladı.

Eylül istatistiklerine göre işgücünden 216 bin erkeğe kıyasla 865 bin kadın ayrıldı. Pandemi başından beri gelen verilere göre işini kaybedenler arasında kadınların oranı yüzde 54.

Dolayısıyla Trump'ın "Kocalarınızın işe geri dönmesini sağlayacağım" vaadi sosyal medya kullanıcıları tarafından 'cinsiyetçi' bulundu. Michigan eyaleti senatörü Curtis Hertel de Trump'a "Hangi yüzyılda başkanlık için yarıştığını unuttu mu" diye yüklendi.

ABD Başkanı iki hafta önce Pennsylvania eyaletindeki mitingde banliyölerde yaşayan kadınların desteğini isterken şöyle konuşmuştu:

"Sizden bana bir kıyak geçmenizi isteyebilir miyim? Banliyö kadınları, lütfen beni sever misiniz? Lütfen. Ben sizim kahrolası mahallenizi kurtardım, tamam mı?"

Yine tepkiler üzerine Trump, CBS'in 60 Dakika programında banliyö kadınlarından kendisini sevmelerini isterken 'şaka yaptığını' savunmuştu:

"Ah, ben öyle demedim, bu çok yanlış yönlendirici... Ben espri yaparak 'banliyö kadınları, beni sevmelisiniz, çünkü ben size güvenlik veriyorum' dedim."

 Anketlere göre kadın seçmen nezdinde Trump'ın Demokrat Partili rakibi Joe Biden önde gidiyor. Ekim başında yapılan New York Times/Siena College anketinde Biden 23 puanla önde gözükürken, kadın seçmenlerin yüzde 58'i Biden'ı, yüzde 35'i Trump'ı desteklediğini söylemişti.

First Lady bir kez daha Başkan Trump'ı rezil etti

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)