BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemTrendyol 'Kasım Kampanya' sonuçlarını açıkladı: 100 milyon ürün sattı----

Trendyol 'Kasım Kampanya' sonuçlarını açıkladı: 100 milyon ürün sattı

Trendyol 'Kasım Kampanya' sonuçlarını açıkladı: 100 milyon ürün sattı
07 Aralık 2023 - 12:55 www.finansgundem.com

Trendyol, kasım ayında gerçekleştirdiği yılın en büyük kampanyası olan ‘Kasım Kampanya’ sonuçlarını açıkladı. Kampanya döneminde 400 bin satıcı 100 milyon ürünü müşterileriyle buluşturdu.

Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol kasım kampanyalarında, en çok aranan, en fazla ziyaret edilen ve en çok uygulama indirmesine sahip e-ticaret platformu olmaya devam etti. Trendyol, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu kasımda da tüm Türkiye’ye alışveriş festivali yaşattı. Kampanya döneminde 400 bin satıcı 100 milyon ürünü müşterileriyle buluşturdu. Trendyol kasım kampanyalarında iş ortaklarıyla omuz omuza vererek, mikro ihracatla milyonlarca ürünü yurt dışındaki müşterileriyle buluşturdu. Trendyol pozitif etkisini Türkiye’den sonra yurt dışına taşıyarak 60 bin satıcısını ihracatçı yaptı ve 10 milyon ürünün Avrupa, Azerbaycan ve Körfez ülkelerine ulaştırılmasına aracı oldu.

Trendyol’un iş ortağı olan satıcılar kampanya döneminde normal döneme göre 3 kat satış artışı yaşadı. Günlük 20 milyon aktif kullanıcı kampanya döneminde platformda bir araya geldi. Kasım ayı boyunca ise toplam 1.4 milyar kullanıcı platformu ziyaret etti.

Azerbaycan’a 22 bin satıcıdan ihracat

Trendyol’un 22 bin satıcısı kasım ayında Azerbaycan’a ihracat gerçekleştirdi. Bu satıcıların 17 bini ise  ilk kez Trendyol ile ihracat yapmış oldu. Azerbaycan’da 60 milyonun üzerinde kullanıcı platformu ziyaret etti ve 4 milyona yakın ürün satın aldı. Azerbaycan’daki müşteriler en fazla giyim, ev-yaşam, FMCG ve kozmetik kategorilerine ilgi gösterdi.

Körfez’e 1 milyon ürün satıldı

Trendyol, kasım kampanyalarında satıcılarını Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Umman ve Bahreyn’den oluşan Körfez ülkelerine de taşıdı. Körfez ülkelerine 3.3 bin Trendyol satıcısı ürün satışı gerçekleştirirken, Körfez ülkelerine toplam 1 milyon ürün satıldı. Körfez’deki Trendyol müşterilerinin en çok tercih ettiği kategoriler ise sweatshirt, alt-üst takım ve sneaker oldu. 

Üç büyük ilin dışında kasım ayının öne çıkan şehri Bursa oldu

Üç büyük ilin dışında kasım kampanyalarının yıldızı hem satış hem de sipariş verilme adedi ile Bursa oldu. Bursa’yı bu kategoride Gaziantep ve Aydın takip etti. Sipariş verilen illerde ise Bursa’dan sonra Antalya ve Kocaeli ön plana çıktı.   

Trendyol’dan üç yılda 10 milyar dolar ihracat hedefi

 

Trendyol Go 3. yılını taşıyıcı iş ortakları ile kutladı

 

Trendyol: Yaz sıcakları klima satışlarını yüzde 125 artırdı

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)