BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemRusya: Savaş olmayacak----

Rusya: Savaş olmayacak

Rusya: Savaş olmayacak
28 Ocak 2022 - 11:18 www.finansgundem.com

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD'nin güvenlik konularıyla ilgili kendilerine verdiği yanıtın olumlu olmadığını belirterek, "Moskova savaş istemiyor. ABD ve NATO'nun cevabının ardından nasıl hareket edileceğine Putin karar verecek" dedi.

Lavrov, Rusya'nın güvenlik tekliflerine ilişkin ABD'nin yazılı yanıtına yönelik açıklamalarda bulundu.

Bu yanıtın içeriği konusunda Lavrov, "Belgede, ikincil plandaki konularla ilgili ciddi istişarelerin başlayacağına dair umut verici yanıtlar var. Belgedeki en önemli konuda ise olumlu tepki yok." diye konuştu.

NATO'nun doğuya doğru ilerlememesinin Rusya için önem teşkil ettiğine dikkati çeken Lavrov, şunları kaydetti:

"Tekliflerimizde, birbiriyle ilişkili iki önemli yaklaşım var. Birincisi, her devletin askeri ittifakları özgürce seçme hakkı olduğu tanınıyor. İkincisi ise her devletin, kendi güvenliğini başkalarının güvenliği pahasına güçlendirmeme yükümlülüğüdür. Bu ilke bilinçli olarak konuşulmuyor."

Batı'nın bu konuda "kurnazca" davrandığını belirten Lavrov, ABD'den gelen yanıtı analiz ettiklerini dile getirdi.

Lavrov, bu yanıtın kamuoyuyla paylaşılıp paylaşılmayacağı konusunda ise "Cevabın içeriğini kamuoyunun yakında öğreneceğini düşünüyorum. Amerikan meslektaşlarımız, bu cevap içeriği konusunda tüm müttefikleri ve Ukrayna tarafı ile mutabık kalındığını bize söyledi. Cevapların yakında sızacağı konusunda şüphe yok." ifadelerini kullandı.

"NATO'dan da güvenlik tekliflerine yanıt aldık"

NATO'dan da güvenlik tekliflerine yanıt aldıklarını teyit eden Lavrov, "Her iki belgeyi de bir bütün olarak görüyoruz. Bu yanıtları, kurumlar arasında istişare edilmesinin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e rapor olarak sunacağız. İlerideki adımlarımıza Putin karar verecek." dedi.

Lukaşenko ise "Savaş istemiyoruz, ancak Belarus'a ya da başka bir müttefikine doğrudan saldırı olursa savaş ihtimali var" dedi.

Biden'dan 'Rusya Ukrayna'yı gelecek ay işgal edebilir' uyarısı

 

Rusya: Ukrayna'ya saldırmayı düşünmüyoruz

 

YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Hasan Can28 Ocak 2022 20:36

  Şansa bak Türk erkekleri savaş istiyor.gocmen istiyor.bunlar savasmiyor

 • ALİ KODUŞ29 Ocak 2022 11:26

  şu yoruma bakarmısınız.bizimkiler savaş istemiyorlar.bizler ülkemizi korumak için hem içde hem de dış da emperyalist güçler ile mücadele ediyoruz.yapılmasın mı.yoksa ülkemiz bir kaç parçaya mı bölünsün.sen o zaman bunların örgütleri deaş pkk ypg yi mi destekliyorsun.

 • baran28 Ocak 2022 20:10

  Sırtlan sürüsü savaş görmek istiyor!  Bunu demiş olmanız hiç hoşlarına gitmedi.  

 • Mucise Reis ;)28 Ocak 2022 14:07

  Rusya diyor ki ben global oyuncuyum. Rusya sınırlarının dibinde yaptırımlı ve çözümsüz bir ülke devleti istemiyor. Rusya bu işi çözülmeli. süründük.e global genişlememi engelliyor. Ben her hamlede bu yaşlanan sıkıntılı sınır problemi enerji ve cephe sayımı arttırır diyor. Benim anladıgım, Osmanlının 1453 istanbul un ep sorun olarak görmesi ve Fetih etmesi gibi algıladım. Rusya çözüm istiyorum. sonuç istiyorum. sürünceme yıllar yılı çözümsüzlük enerjıkaybı ikide bir karşıma aynı sorun çıkmasın istiyor.

 • ALİ KODUŞ29 Ocak 2022 11:28

  Ne alakası var.sonra yorumun içine etmissin ve anlatmak ister iken anlamsızlaştırmıssın yorumunu.

 • xyz29 Ocak 2022 10:44

  Ulan angus sana Türkçeyi kim öğretti?  Ne demek istediğini anlatmaktan aciz olsan da özünde tam bir zübük olduğunu izah etmişsin.  Osmanlı nın İstanbul u fethini içine sindiremediğin belli.  Türklerin İstanbul u fethi de demek zor geliyor bu da belli!  Her ne halt demek istiyorsan önce bir okuma yazma kursuna git. Türkçen çok yetersiz.