BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaRekabet'ten 3 birleşme ve devralmaya izin----

Rekabet'ten 3 birleşme ve devralmaya izin

Rekabet'ten 3 birleşme ve devralmaya izin
15 Ekim 2018 - 17:50 www.finansgundem.com

Rekabet Kurulu tarafından 3 birleşme ve devralma işlemine izin verilirken, 1 işlemin izne tabi olmadığı kararlaştırıldı

Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Kurul tarafından, Bor Şeker AŞ'nin Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim San. Tic. AŞ'de bulunan hisselerinin DSL İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından devralınması ve böylece Bor Şeker AŞ'nin ortak kontrolden tek kontrole geçmesi işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.

Clayton, Dubilier&Rice'e ait bir portföy şirketi olan Solenis International L.P. ve bağlı şirketleriyle BASF SE'nin küresel kağıt ve su kimyasalları iş kolunu içeren faaliyetlerinin yeni kurulacak bir ortak girişim şirketi altında bir araya getirilmesi işlemi ise onaylandı.

Kurul tarafından Gübre ve kimyasal sektöründe faaliyet gösteren Grupa Azoty S.A. tarafından Goat TopCo GmbH hisselerinin tamamının devralınması işlemine izin verilirken, Altınyağ Kombinaları AŞ ve bağlı ortaklığı Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ'nin bazı varlıklarının Yakamoz Yağ Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından devralınması işlemi de uygun bulundu.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)