BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemProf. Dr. Görür'den uyarı: Aktif faylar üzerinde kurulmuş kentlerimiz var----

Prof. Dr. Görür'den uyarı: Aktif faylar üzerinde kurulmuş kentlerimiz var

Prof. Dr. Görür'den uyarı: Aktif faylar üzerinde kurulmuş kentlerimiz var
19 Ağustos 2023 - 03:21 www.finansgundem.com

Prof. Dr. Naci Görür, yerel yöneticilere 'özel' bir duyuruda bulunarak, aktif faylar üzerinde kurulmuş kentlere dikkat çekti. Prof. Dr. Görür, "Bu işe öncelikle fay zonları içerisinde olan kentlerimizden başlamalıyız" dedi.

Bilim Akademisi üyesi yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, eski adı Twitter olan sosyal medya platformu X üzerinden 'kimi yerel yöneticilere özel duyuru' çağrıda bulundu.

Türkiye'de deprem bilinci ve farkındalığının arttığını ifade eden Prof. Dr. Görür, "Bu artışa maalesef on binlerce insanımızı kaybettikten sonra vardık. Keşke böyle olmasaydı" dedi.

Aktif faylar üzerinde kurulmuş çok sayıda kentin olduğunu, söz konusu kentlerin Türkiye Jeoloji Mühendisleri Odası'nın raporlarıyla açıklandığını hatırlatan Prof. Dr. Görür, "Saygıdeğer yöneticilerimiz, bize bir şey olmaz demeden kentlerimizi deprem dirençli hale getirelim. Bu işe öncelikle fay zonları içerisinde olan kentlerimizden başlamalıyız. İnsanımızın can güvenliği en öncelikli görevimizdir. Bunu başarabiliriz" değerlendirmesinde bulundu.

Görür'ün paylaşımı şu şekilde:

Bugünlerde sevindirici bir gelişme olarak söyleyebilirim ki tüm ülkede deprem bilinci ve farkındalığı arttı. Bu artışa maalesef on binlerce insanımızı kaybettikten sonra vardık. Keşke böyle olmasaydı. Artık fay tartışmıyoruz, deprem ne zaman olur, bizde olur mu olmaz mıyı tartışmıyoruz. Bu ülkede her an her yerde büyük bir deprem olabilir, binlerce canımızı yitirebiliriz.

Ülkemizde çok sayıda bizzat aktif faylar üzerinde kurulmuş, gelişmiş kentlerimiz var. Bunların hangileri olduğunu Türkiye Jeoloji Mühendisleri Odası raporlarla açıkladı. Bu raporları Merkezi idareye, o kentlerin vali ve belediye başkanlarına, milletvekillerine sundu. Saygıdeğer yöneticilerimiz, bize bir şey olmaz demeden kentlerimizi deprem dirençli hale getirelim. Bu işe öncelikle fay zonları içerisinde olan kentlerimizden başlamalıyız. İnsanımızın can güvenliği en öncelikli görevimizdir. Bunu başarabiliriz. Saygılarımla. (Sputnik)

Naci Görür'den deprem uyarısı: İstanbul'da 7 baraj çok tehlikeli!

 

Şekerbank’a Amerikan Hükümeti’nden deprem bölgesine özel 100 milyon dolar kredi

 

Kandilli Müdürü Özener'den 7 şiddetinde deprem uyarısı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)