BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaÖdeme SistemleriPayPal'dan tahminlerin üzerinde kâr----

PayPal'dan tahminlerin üzerinde kâr

PayPal'dan tahminlerin üzerinde kâr
08 Şubat 2024 - 08:09 www.finansgundem.com

PayPal, Wall Street'in dördüncü çeyrek kâr tahminlerini aştı. Şirket 31 Aralık'ta sona eren üç aylık dönem için dördüncü çeyrek düzeltilmiş kârını hisse başına 1,48 dolar olarak açıkladı.

PayPal, daha fazla Amerikalının tatil sezonunda alışveriş için ödeme platformunu kullanmasıyla Wall Street'in dördüncü çeyrek kâr tahminlerini aştı.

Bu aynı zamanda, günün ilerleyen saatlerinde stratejik girişimlerle ilgili planlarını açıklaması beklenen CEO Alex Chriss'in yönetimindeki şirketin ilk tam çeyrek sonuçlarıydı.

Chriss yaptığı açıklamada, "Şirketimiz genelinde önemli bir dönüşüm gerçekleştiriyoruz ve önümüzdeki yıllarda kârlı bir büyüme sağlamak için işimizde gerekli değişiklikleri yapmaya kararlıyız" dedi.

PayPal, 31 Aralık'ta sona eren üç aylık dönem için dördüncü çeyrek düzeltilmiş kârını hisse başına 1,48 dolar olarak açıkladı. LSEG verilerine göre analistlerin ortalama beklentisi hisse başına 1,36 dolardı.

Bu çeyrekte gelirler para biriminden bağımsız olarak %9 artarak 8 milyar dolara yükseldi ve 7,87 milyar dolar olan beklentileri de aştı.

Bu arada analistler PayPal'ın son çeyreklerde yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan marjlarına odaklandı. Şirketin düşük marjlı ticari ürünleri güçlü bir büyüme gösterirken, markalı ürünlerindeki büyüme rekabet nedeniyle yavaşladı.

Düzeltilmiş faaliyet marjı dördüncü çeyrekte bir önceki yıla göre 39 baz puan artarak %23,3 olarak gerçekleşti.

Toplam ödeme hacmi dördüncü çeyrekte kurdan arındırılmış bazda %13 artarak 409,8 milyar dolara yükseldi ve 404,45 milyar dolar olan Street beklentilerini aştı.

PayPal çalışan sayısını yüzde 9 azaltacak

 

PayPal iki bin çalışanını işten çıkaracak

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)