BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaEmlakNew York'ta maaşlar konut fiyatlarına ayak uyduramadı----

New York'ta maaşlar konut fiyatlarına ayak uyduramadı

New York'ta maaşlar konut fiyatlarına ayak uyduramadı
21 Mayıs 2024 - 12:51 www.finansgundem.com

New York'ta konut kiraları çalışanlar için büyük sorun haline geldi. ABD'nin geri kalanında olduğu gibi New York'ta da maaşlar artan konut fiyatlarına ayak uyduramadı.

Yükselen kiralar ve yüksek peşinat maliyetleri, geçen yıl New York'taki dairelerin %5'inden daha azının ortalama bir çalışan için uygun fiyatlı hale gelmesine yol açtı.

Zillow Group Inc'e bağlı StreetEasy ve tech:nyc tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, New Yorklular geçen yıl ortalama 89.000 doların biraz altında kazandılar, bu da yıllık gelirlerinin %30'undan fazlasını harcamadan konut için ayda 2.216 dolara kadar ödeme yapabilecekleri anlamına geliyor.

Rapora göre, ilk ayın kirası, güvenlik depositosu ve geçen yıl 10.454 dolara ulaşan emlakçı ücretlerini içeren ortalama ön maliyetler hesaba katıldığında, ortalama bir işçi gelirin yüzde 30'u olan satın alınabilirlik eşiği aşılmadan kiralanabilecek konut oranının yalnızca %4,4 olduğunu ortaya koydu.

ABD'nin geri kalanında olduğu gibi New York'ta da maaşlar artan konut fiyatlarına ayak uyduramadı. Rapora göre, geçen yıl ortalama kiralar %8,6 artışla 3.475 dolara yükselirken, şehirdeki ortalama ücretler sadece %1,2 arttı. Kentteki konut açığı da daha da kötüleşti ve 380.047 konut açığı San Francisco, Chicago ve Boston'daki metro bölgelerinin toplamını geride bıraktı.

İngiltere'de konutlar için istenen fiyatlar rekor seviyelere ulaştı

 

Konut fiyat endeksi martta geriledi

 

Konutta üç yılda en düşük satış

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)