BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaOtomotivNew York'ta fosil yakıtlı araçlar yasaklanacak----

New York'ta fosil yakıtlı araçlar yasaklanacak

New York'ta fosil yakıtlı araçlar yasaklanacak
15 Eylül 2021 - 12:29 www.finansgundem.com

New York'da, 2035 yılına kadar fosil yakıtla çalışan araçların satışını yasaklayacak yasa sonunda onaylandı. Böylece fosil yakıtlı araçların sayısı azaltılarak elektrikli otomobillerin kullanımının artırılması bekleniyor.

Bir çok farklı ülke, fosil yakıt kaynaklarının azalması ve çevre kirliliğinin çok büyük oranda artmasıyla birlikte ek çözümler geliştiriyor. Alınan yeni kararlarla birlikte hükümetler doğrudan elektrikli otomobillerin önünü açmaya odaklanıyor.

Son olarak New York'ta 2035 itibariyle fosil yakıtlı araçlarının satışlarının yasaklanması da bu kapsama dahil ediliyor. Karar, New York Senatosu ve Meclisi tasarıyı onayladı ve Vali Kath Hochul yasayı imzaladı.

Atılan bu adım, eyaletteki sera gazı emisyonlarının %35 oranında azalmasını sağlayacak. Yani hedeflenen ve planlanan bu.

Yani aslında New York, önümüzdeki 14 senede insanları elektrikli araç almaya ikna etmenin yanı sıra eyalet genelinde kapsamlı bir şarj ağı kurmuş olacak. Bu, apartmanlara, marketlere, alışveriş merkezlerine ve otoparklara şarj istasyonları kurulacağı anlamına geliyor.

10 marka tarih verdi: Benzinli ve dizel araçlara veda ediyorlar

Dünya çapında elektrikli otomobillere yönelik atılımlarının hızlanması ve kimi ülkelerin benzinli ve dizel otomobil satışını yasaklayacağını duyurmasının ardından otomobil markaları da harekete geçti. Son olarak Alman otomobil üreticisi Audi dizel ve benzinli otomobil üretimini durduracağını açıkladı.

Lübnan'da akaryakıt krizi hastane kapattı

 

Lübnan'da elektrik kesintileri ve akaryakıt krizi, su şebekelerini de etkiledi

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)