BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemMilyarlık fon dolandırıcılığı davası: İddianamedeki o fotoğraf----

Milyarlık fon dolandırıcılığı davası: İddianamedeki o fotoğraf

Milyarlık fon dolandırıcılığı davası: İddianamedeki o fotoğraf
28 Kasım 2023 - 09:41 www.finansgundem.com

Futbol camiasındaki Seçil Erzan depreminin yankıları sürerken, iş insanı Ömer Kahraman da ifadesinde Erzan tarafından dolandırıldığını öne sürerek, savcılığa para verirken çekilmiş fotoğraflarını sundu.

İstanbul’da Denizbank’ın eski Levent şube müdürü Seçil Erzan’ın, aralarında Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu gibi isimlerin de bulunduğu çok sayıda kişiyi 80 milyon dolar dolandırdığı iddiasıyla başlayan yargılamada yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Futbol camiasındaki dolandırıcılık olayının yankıları sürerken, 216 yıla kadar hapsi istenen banka müdürü Seçil Erzan'ın fona yatırılacak parayı almaya gönderdiği Nazlı Can’ın paralarla birlikte çekilmiş fotoğrafları da iddianameye girdi. Dosyada bu olayla ilgili olarak Seçil Erzan, Nazlı Can ve Ömer Kahraman’ın ifadelerine de yer verildi.

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesinde 2'si tutuklu 7 sanık hakkında açılan davanın iddianamesinde, müşteki Ömer Kahraman da dolandırıldığını öne sürdü.

İş insanı Ömer Kahraman, Seçil Erzan’ın kendisini kandırdığını iddia ederek ifadesinde tüm ayrıntılara yer verdi.

Çorlu'da kuyumcu dükkanı olduğunu söyleyen Ömer Kahraman, Seçil Erzan'ı 25 yıldır tanıdığını belirtti.

Seçil Erzan'ın 2023 yılında telefonla arayarak yüksek getirili fondan bahsettiğini ileri süren Kahraman, "Bu fonun yaklaşık 30-35 günlük bir vadesi olduğunu ve yüzde 20-30 arasında bir getirisinin olduğunu söyledi, hatta Fatih Terim’in de bu fona yatırım yaptığını ayrıca bir çok futbolcunun da bu fonda olduğunu, bu fona her isteyenin giremeyeceğini, değerli müşterileri dahil ettiğini söyledi." iddiasında bulundu.

300 bin dolarlık ilk ödemeyi banka şubesinde yaptığını iddia eden Kahraman, daha sonra Seçil Erzan'ın gönderdiği Nazlı Can'a ödeme yaptığını öne sürdü. Kahraman ifadesinde Nazlı Can'a 400 bin ve 300 bin dolarlık ödemeler yaptığını ve bu anları fotoğraflayarak Seçil Erzan'a gönderdiğini belirtti.

Kahraman çektiği kareleri savcılığa sundu ve iddianamede de yer aldı.

Fotoğraflarda Seçil Erzan’ın yakın arkadaşı ve olaylarda şüpheli olarak gözaltına alınıp tutuklanan Nazlı Can ile önünde deste deste dolarlar görülüyor. Diğer fotoğrafta ise çantanın içinde dolar desteleri görülüyor.

Seçil Erzan da Kahraman’dan para aldığını doğruladı ve parayı da Nazlı Can’ın teslim aldığını belirtti.

İlk duruşmada tahliye edilen Nazlı Can verdiği ifadesinde ise "Zaman zaman birilerinden para almışlığım bu şekilde olmuştur. Daha doğrusu tek başıma sadece bir kez Çorlu’da Ömer Pırlanta isimli pırlantacıdan para alıp Seçil'e teslim ettim. Bunun dışında tek başıma kimseden para almadım. Seçil ile birlikte gittiğimizde de parayı her zaman Seçil teslim almıştır. Seçil'in kime ne vaatte bulunduğunu bilmiyorum. Ben kimseyi dolandırmadım." dedi.(NTV)

Futbol dünyasını sarsan fon vurgunu iddiasında Terimler'in ifadesi ortaya çıktı

 

Fatih Terim Banka dolandırıcılığı soruşturmasında 'müşteki' sıfatıyla ifade verdi

 

Seçil Erzan'ın Çorlu'daki banka kasasında altın bulundu

 

Seçil Erzan'ın konuşmaları ortaya çıktı

 

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Söylene söylene 29 Kasım 2023 12:13

    Ah !bu Denizbank ah!.Geçmişte de böyle vukaatları var, Antakya şubesi müdürü, İskenderunspor şubesi müdürü Ercüment, yüreğir şubesi müdürü  orada da milyon dolarlar gitti gurbetçilerin mudilerin ama onlar böyle şöhretli değildiler yine bu genel müdür görevdeydi nedense vatandaş tavuk gibi tüyleri yontuluyor olaylar ve görevlerliler devam ediyor hani siyasilerde koltuktan inmiyorlar ya vallahi heryerde kimse koltuğundan inmiyor bu Denizbank ın genel müdüründen emekli olmuş müdürlerine kadar hapşuuuuuuu geçmiş olsun. 

  • vatandaş28 Kasım 2023 13:30

    Memleketin hale çok kötü her yer dolandırıcı hırsız ve mafya ile dolu 5 li çeteler mi dersin yandaşlarmı iktidarıyla muhalefetiyle herkes kirli.her yer felaket durumda işte Başkanlık sistemi eh artık Bahçeli kendi bekası için yarattığı bu ucube sistemin ülkeyi getiridği durumdan çok mutludur. Yani bahçeliyi düşününce aklıma vatanseverlik haricinde her şey geliyor. Sonrasını tarih yazacak ve biz bu kişinin gerçekte kim olduğunu öğreneceğiz  MHPnin alet edilmesine çok üzülüyorum.