BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemMacaristan, Polonya ve Slovakya, Ukrayna’ya tahıl ihracatı yasağını uzatıyor----

Macaristan, Polonya ve Slovakya, Ukrayna’ya tahıl ihracatı yasağını uzatıyor

Macaristan, Polonya ve Slovakya, Ukrayna’ya tahıl ihracatı yasağını uzatıyor
16 Eylül 2023 - 15:47 www.finansgundem.com

Macaristan Başbakanı Orban, Macaristan, Polonya ve Slovakya’nın Ukrayna’ya uyguladığı ithalat yasağının 'ulusal bazda' uzatıldığını duyurdu.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Afrika’ya gitmesi gereken Ukrayna tarım ürünlerinin Orta Avrupa pazarına girdiğini belirterek Macaristan, Polonya ve Slovakya’nın Ukrayna ithalat yasağını 'ulusal bazda' uzattığını duyurdu.

Macaristan Başbakanı Orban bugün yaptığı paylaşımda “Meseleyi kendi elimize almanın zamanı geldi! Afrika'ya gitmesi gereken Ukrayna tarım ürünleri, Orta Avrupa pazarlarına akın ediyor.
Brüksel'deki bürokratlar Avrupalı çiftçilerin sorunlarına bir kez daha göz yumuyor, bu nedenle Macaristan, Polonya ve Slovakya, Ukrayna ithalat yasağını ulusal bazda uzatıyor” açıklamasını yaptı.

"UKRAYNA TAHILI POLONYA'YA GELMEYECEK”

Polonya Tarım ve Kırsal Kalkınma Bakanı Robert Telus, dün yaptığı açıklamada Avrupa Birliği Komisyonu’nun Ukrayna tahılına uygulanan ambargoyu uzatmadığını vurgulayarak Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki ve bakanlar kurulunun imzasıyla ambargonun Polonya’da uygulanacağını duyurdu. Bakan Telus duyurusunda “Bu yasağı kendimiz uzatacağız! Polonyalı çiftçilerin çıkarları bizim için en önemlisi! Ukrayna tahılı Polonya'ya gelmeyecek!” dedi. İhracat yasağının bugün gece yarısı devreye alınacağı ifade edildi.

Polonya: Ukrayna'dan tahıl ithalatı yasağı uzatılsın!

 

AB'nin Ukrayna tahıl ürünlerine uyguladığı yasak kalkıyor

 

Bulgaristan, Ukrayna tahılının ithalatına getirilen yasağı kaldırdı

 

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)