BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKovid-19 raporu: 114 milyon kişi işsiz kaldı...----

Kovid-19 raporu: 114 milyon kişi işsiz kaldı...

Kovid-19 raporu: 114 milyon kişi işsiz kaldı...
08 Temmuz 2021 - 13:18 www.finansgundem.com

Bir yılı aşkın süredir dünyayı derinden etkileyen korona virüs süreci ile ilgili, İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı (OECD) yeni bir çalışma yayımladı.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), korona virüsün ekonomiye etkilerine dair çalışmasını yayımladı. Gelişmiş ülkelerdeki işgücü piyasasının şimdiye kadar kısmen toparlandığını belirten OECD, 2022 sonunda bile salgın öncesi seviyelere dönüş beklemediğini belirtti. 

Aşıların uygulanmaya başlamasıyla ekonomilerin toparlanmaya başladığı aktarılan çalışmada, gelişmiş ülkelerdeki işgücü piyasasında salgın süresince yaşanılan istihdam kaybının şimdiye kadar sadece yarısının telafi edildiği bildirildi.

Pandemi sürecinde istihdam alanında gençler ve düşük vasıflı işçilerin derinden etkilendiği belirtilirken, sadece gelişmiş ülkelerde 22 milyon kişinin iş kaybı yaşadığı aktarıldı.

2022’NİN SONUNA KADAR TOPARLANMAYACAK

Ekonominin toparlanmasıyla birlikte pandemi öncesine göre 8 milyon kişinin hala işsiz olduğu belirtilirken, 2022 yılının sonuna kadar bu durumun toparlanmayacağı vurgulandı.

Dünya çapında 114 milyon kişinin pandemi sırasında işini kaybettiği belirtilen çalışma ile ilgili konuşan OECD İstihdam Direktörü Stefano Scarpetta, “Eşitsizlik ve dışlanma sadece sosyal ayrışmaların bir sonucu değil aynı zamanda üretkenlik ve ekonomik toparlanma için ayak bağı” dedi.

FİNANS VE SİGORTA SEKTÖRÜNDE İSTİHDAM ARTTI

Finans ve sigorta sektöründe salgına rağmen istihdam artarken daha az ücretli işlerde çalışılan saatlerde yüzde 28 düşüş görüldüğünü belirten OECD, gençler arasında artan işsizliğin endişe verici olduğunu vurgulayarak hükümetlere bu kesimin yeteneklerini geliştirmek için eğitimler düzenleme çağrısında bulundu.

Kısa çalışma ve İşsizlik ödeneği ödemeleri yarın yatırılıyor

 

ABD'de işsizlik başvuruları 51 bin azaldı

 

İngiltere’de işsizlik oranı beklentileri karşıladı

 


 


 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)