BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkKoç Holding'den Yapı Kredi açıklaması----

Koç Holding'den Yapı Kredi açıklaması

Koç Holding'den Yapı Kredi açıklaması
29 Ağustos 2019 - 10:47 www.finansgundem.com

Koç Holding, UniCredit haberiyle ilgili Yapı Kredi konusunda şu anda açıklama yapılmasını gerektirecek bir durum bulunmadığını duyurdu

Yapı Kredi’de İtalyan ortak UniCredit’in bankadaki dolaylı ortaklığını doğrudan pay sahipliğine çevirmeye yönelik görüşmeler yürüttüğü haberleri üzerine Koç Holding'den konuyla ilgili bir açıklama yayımlandı. Bloomberg’ün haberinde böylece Unicredit’in ileride hisseleriyle ilgili bir tasarrufta bulunmak istediğinde tek taraflı davranabileceği belirtilmişti.

‘ÇALIŞMA VE GÖRÜŞMELER HER ZAMAN YAPILIR’

Koç Holding’den KAP’a yapılan açıklamada, “Basın-yayın organlarında, şirketimiz ile Unicredit arasında, müşterek yönetime tabi ortaklıklarımız Yapı Kredi Bankası ve Koç Finansal Hizmetler’in mevcut hissedarlık yapılarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin çalışmalar yürütüldüğü yönünde haberler çıkmıştır” denilerek şu ifadelere yer verildi:

“Portföyümüzde yer alan şirketlere ilişkin hissedarlık alternatiflerinin değerlendirilmesine yönelik çalışma ve görüşmeler her zaman yapılabilmekte olup, bu değerlendirmeler sonucunda somut kararlar alınması halinde SPK’nın Özel Durumlar Tebliği’ne göre gerekli açıklamalar yapılmaktadır. Bu kapsamda, medyaya yansıyan konuyla ilgili olarak Tebliğ kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişme bulunmamakta…”

ORTAKLIK YAPISI NASIL?

Koç Grubu ile UniCredit’in yarı yarıya ortak olduğu Koç Finansal Hizmetler’in Yapı Kredi’de yüzde 82 payı bulunuyor. UniCredit, Koç Finansal Hizmetler üzerinden dolaylı yoldan Yapı Kredi’nin %41 hissesine sahip. Bankanın geri kalan payları ise borsada işlem görüyor.

UniCredit Yapı Kredi'deki dolaylı hissesine doğrudan sahip olmak istiyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)