BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisKoç 'engel' tanımayacak----

Koç 'engel' tanımayacak

Koç 'engel' tanımayacak
08 Şubat 2014 - 12:11 www.finansgundem.com

​Koç Holding; “Ülkem İçin Engel Tanımıyorum Projesi”nin uygulama süresini 2015 Mayıs’a kadar uzattı

Koç Holding; engellilerin iş ve sosyal hayata daha fazla katılmaları için fiziki şartların iyileşmesine destek verdiği, “Ülkem İçin Engel Tanımıyorum Projesi”nin uygulama süresini 2015 Mayıs’a kadar uzattı.
Engellilerin iş ve sosyal hayata daha fazla katılımı konusunda toplumsal bilinç ve duyarlılığın yaratılması amaçlanan projenin yarattığı etki ve gördüğü ilgi nedeniyle uzatılmasına karar verildiği belirtildi. Ülkem İçin Engel Tanımıyorum Projesi’nin başladığı Mayıs 2012 tarihinden bugüne kadarki süreçte gerçekleştirilen çalışmaları değerlendiren ve projeyle ilgili 2014 yılı hedeflerini paylaşan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, “Projeye başlarken süreyi iki yıl olarak belirlemiştik. Ancak hem çalışanlarımızda hem de başta çocuklar ve geleceğimizin teminatı olan gençler üzerinde büyük etki yarattığını gördük. Henüz iki yıl dolmadan çalışanlarımızın yüzde 89’una ulaştık. Topluluğumuza ait 34 şirkette ve ‘Ülkem İçin’ elçileri olan bayilerin liderliğinde toplam 35 ilde Engelliliğe Doğru Yaklaşım Eğitimleri düzenlendi. Bu eğitimlere bugüne kadar 68 bin Koç Topluluğu çalışanı, 13 bin öğrenci katıldı” dedi.
YENİ İŞBİRLİKLERİ
Koç Holding’in Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) işbirliğiyle başlatlan proje kapsamındaki eğitimlerle çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve yerel yönetim temsilcilerine de ulaştıklarını kaydeden Mustafa Koç, “Onların da desteğiyle, projemiz toplumsal alanda da çok büyük destek gördü. Şirketlerimiz, yenilikçi fikirleri ile bu eğitimlerin amacına ulaştığını gözler önüne serdi. Engelleri kaldırmak için tüm paydaşlara çağrı yaptığımız projemizi bir yıl daha uzatma kararı aldık” diye konuştu. Yeni işbirlikleri ile de projeyi tabana yaymaya devam etiklerini kaydeden Mustafa Koç, Tohum Otizm Vakfı işbirliği ile, İstanbul Beylikdüzü’nde, kaynaştırma eğitimi ve engelliler için iş okulu  pilot çalışması ile örnek bir yaklaşımın modelleneceği bilgisini verdi. Yaratıcı uygulama çalışmalarına bir örnek olarak, ‘Ülkem İçin Fonu’nu gösteren Mustafa Koç, “Fondan sağlanan yönetim gelirini bağışlayan Yapı Kredi Bankası böylelikle Vehbi Koç Vakfı işbirliği ile daha fazla okulun engelli dostu olmasına destek veriyor” dedi.
Engelliliğe doğru yaklaşım çok önemli
Engelliliğe Doğru Yaklaşım Eğitimleri’ni çok önemsediğine de dikkat çeken, Mustafa Koç, şöyle devam etti: “Çünkü ne kadar kişi veya kurum eğitim alırsa toplumda o kadar çok farkındalık yaratacağımıza inanıyorum. Bu yıl daha çok sayıda ilde eğitim vererek projemize devam edeceğiz.”
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)