BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkİnovatif fikirlere Aktif Bank desteği----

İnovatif fikirlere Aktif Bank desteği

İnovatif fikirlere Aktif Bank desteği
04 Nisan 2014 - 18:03 www.finansgundem.com

30 ülkede düzenlenecek Seedstars World Start-Up Yarışması’nın ilk ayağı İstanbul'da yapıldı

İnovatif fikir ve girişimlerin yarıştığı Seedstars World Start-Up Yarışması’nın ilk etabı 3 Nisan’da İstanbul’da düzenlendi. Girişimcilerin destekçisi Aktif Bank’ın sponsorluğunda yapılan yarışmayı Prisync isimli proje kazandı. Yeni jenerasyon bankacılığın mucidi Aktif Bank, inovatif fikir ve uygulamalara desteğini, dünya genelinde inovatif girişimlerin yarıştığı Seedstars World Yarışması’na sponsor olarak da gösterdi. Yarışmanın İstanbul ayağı, 3 Nisan Perşembe günü Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapıldı.

YARIŞMALAR 30 ÜLKEDE YAPILDI

Son bir yılda üretilen ya da uygulamaya konulan fikir ve girişimlerin yarıştığı “start-up” yarışmaları dünya genelinde büyük ilgi çekiyor. Seedstars World’ün dünya çapında düzenlediği “start-up” yarışmasının odağını ise “teknoloji, internet ve mobil uygulamalar” oluşturdu. 15 projenin değerlendirildiği İstanbul’daki yarışmaya Prisync isimli proje ile katılan Burç Tanır birinci oldu. Prisync; e-ticaret firmalarına yönelik olarak tasarlanan bir rakip takip yazılımı. Rakip firma ürünlerinin fiyat ve stok durumlarını takip ediyor, değişimleri bildirimler yoluyla iletiyor. Bu sayede rekabetçi fiyatlandırma yapılmasını, satış ve kârlılığın artırılmasını sağlıyor. 30 ülkede düzenlenecek yarışmanın kazananları İsviçre’deki küresel mücadelenin galibi olmak için çalışacak.

Aktif Bank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Önder Halisdemir, inovatif fikir ve uygulamaların, yeni çağda iş yapma şekillerinin en temel belirleyicisi olduğunu belirterek şunları söyledi: “Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası olan Aktif Bank olarak bu tip ortamları çok seviyor ve teşvik ediyoruz. Bu rekabet ortamının yaratıcılarını ve katılımcılarını ülkemizde görmekten ve dünya genelinde büyük bir prestije sahip Seedstars World yarışmasının sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bankamız kendi işlerinin dışında spor, ulaşım, gayrimenkul, teknoloji, perakende, ödeme sistemleri gibi birçok alanda yatırımcı. 2012 yılında ‘Dünyanın En Yenilikçi Bankası’ seçilen Aktif Bank, girişimciliğe olan desteğini artan biçimde sürdürecektir.”
Etkinlikte açılış konuşması yapan Seedstar World kurucularından Pierre-Alain Masson, Seedstars World İstanbul etabının kendileri için çok heyecan verici olduğunu belirterek “Şehirde geçirdiğimiz birkaç günden sonra, Türkiye’de start-up ekosisteminin gerçek bir yükselme trendinde olduğunu söyleyebilirim. Şimdiden birçok heyecanlı girişimci ile tanıştık ve İstanbul’un gelecekte girişimci ekosistemi için önemli merkez konumuna ulaşması yolunda gerekli adımların atılması için çalışmalara başlandığını gözlemledik. Zorlu bir süreç sonucunda jüri oylarıyla belirlenen Türkiye etabı birincisine İsviçre’deki yarışmada başarılar diliyoruz” dedi.
İsviçre Başkonsolosluğu ile İsviçre Ticaret Odası tarafından da desteklenen etkinlikte İsviçre Ticaret Odası Başkanı Doğan Taşkent “İsviçre ve İstanbul ekosistemi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Stage-Co’nun kurucu ortağı Patrick Bosteels da “Türkiye’de start-up yarışmaları için bir gelecek var mı?” başlıklı konuşma yaptı.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)