BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemİngiltere'de marketlerde hırsızlık ve çalışanlara yönelik şiddet rekor seviyelere çıktı----

İngiltere'de marketlerde hırsızlık ve çalışanlara yönelik şiddet rekor seviyelere çıktı

İngiltere'de marketlerde hırsızlık ve çalışanlara yönelik şiddet rekor seviyelere çıktı
04 Mart 2024 - 07:46 www.finansgundem.com

İngiltere'de Bankalar Birliği tarafından yayınlanan rapora göre İngiltere'deki küçük marketlerde hırsızlık ve çalışanlara yönelik şiddet rekor seviyelere yükseldi

İngiltere'de marketlerde hırsızlık ve çalışanlara yönelik şiddet rekor seviyelere yükseldi

Açıklanan yeni verilere göre, İngiltere'deki küçük marketlerde hırsızlık ve çalışanlara yönelik şiddet rekor seviyelere yükseldi.

REKOR ARTIŞ

Bankalar Birliği tarafından yayınlanan rapora göre, 2023 yılında yaklaşık 5,6 milyon hırsızlık vakası kaydedildi ve bu rakam 2022 yılında kaydedilen 1,1 milyonluk bir önceki rekora göre beş kattan fazla artış gösterdi.

Birleşik Krallık genelinde 49.000 küçük mağazayı temsil eden ACS'nin CEO'su James Lowman, sorunun "daha da kötüleştiğini" ve "devam etmesine izin verilemeyeceğini" söyledi.

Rakamlar,mağazalarda bildirilen şiddet olaylarının sayısının 2023'te 2022 yılındaki 41 bindenr yaklaşık 76.000 seviyesine yükseldiğini gösterdi.

HIRSIZLIĞIN MALİYETİ 5 BİN STERLİNE YAKLAŞTI

Hırsızlığın mağaza sahiplerine mağaza başına ortalama 4.946 sterline mal olduğunu tahmin eden kuruluş, en çok çalınan ürünlerin et, alkol ve şekerleme olduğunu belirtti.

Rapor, İngiliz Perakende Konsorsiyumu tarafından geçen ay yayınlanan ve hayat pahalılığı krizi sırasında perakendecilerin karşılaştığı zorlukları ortaya koyan benzer verileri takip ediyor.

Birleşik Krallık'ta 200'den fazla büyük şirketi temsil eden BRC, bir önceki yılın aynı döneminde günde yaklaşık 870 olan personele yönelik şiddet ve istismar olaylarının Ağustos 2023 sonuna kadar olan 12 aylık dönemde günde 1.300'e yükseldiğini açıkladı. Hırsızlığın maliyeti de günde 45.000'den fazla vaka ile iki katına çıkarak 953 milyon £'dan 1,8 milyar £'a ulaştı.

Haftada 4 gün çalışma İngiltere’de kalıcı hale geliyor

 

İngiltere'nin otomobil üretimi üst üste beşinci ayda artış gösterdi

 

Zincir marketlerde ‘robot işçi’ dönemi

 

Üretici ile market arasındaki fark yüzde 634

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)