BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara Piyasaİngiltere'de faiz artırımlarının enflasyona etkisi belirsiz----

İngiltere'de faiz artırımlarının enflasyona etkisi belirsiz

İngiltere'de faiz artırımlarının enflasyona etkisi belirsiz
16 Nisan 2024 - 13:36 www.finansgundem.com

BoE'den Lombardelli, enflasyon ve büyüme endişeleri nedeniyle faiz oranları konusunda "iki yönlü riskler" olduğunu söyledi.

İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) para politikasından sorumlu başkan yardımcısı olması beklenen Clare Lombardelli, faiz oranlarının görünümüne ilişkin iki yönlü riskler olduğunu savundu.

Lombardelli, Avam Kamarası Hazine Komitesi'nde yaptığı konuşmada, enflasyonun tahmin edilenden daha kalıcı olması halinde, geçmiş faiz artışlarının beklenenden daha az etkiye sahip olabileceğini söyledi.

Lombardelli ayrıca BoE tarafından gerçekleştirilen parasal sıkılaştırmanın ekonomiye ne kadar yansıdığı konusunda belirsizlik olduğunu ve bunun da politikanın giderek daha kısıtlayıcı hale gelmesine yol açabileceğini vurguladı.

Halen Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün baş ekonomisti olan Lombardelli soru formunda, "Bu belirsizlik içinde politikayı yönlendirmek, enflasyonu sürdürülebilir bir şekilde hedefe geri getirmek ve yakın vadede büyüme için temel zorluktur" dedi.

ABD ekonomisi 2025'te kriz yaşayabilir

 

Euro Bölgesi'nde ihracat arttı, ithalat azaldı

 

Alman yatırımcıların morali beklenenden fazla iyileşti

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)