BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaYaşam-MagazinHollanda'da bir Türk'ün heykeli dikildi----

Hollanda'da bir Türk'ün heykeli dikildi

Hollanda'da bir Türk'ün heykeli dikildi
13 Ekim 2022 - 12:48 www.finansgundem.com

Hollanda'da ABN Amro Bank bankası, ‘Hayalimdeki Özgeçmiş’ projesindeki başarısı için Alihan Uzun'un heykelini yaşadığı Hendrik-Ido- Ambacht kasabasına dikti.

Hendrik İdo Ambacht kasabasında yaşayan, Delft Teknik Üniversitesin’de Teknik Kamu Yönetimi bölümünde yüksek lisans yapan Alihan Uzun (22), üyesi olduğu Hollanda Eğitim Bakanlığı Gençlik Konseyin’de eğitim seviyesi düşük ebeveynlerin çocukları için ‘Hayalimdeki Özgeçmiş’ projesini geliştirdi.

Uzun, eğitim seviyesi düşük ebeveynler ile eğitim seviyesi yüksek olan ebeveynlerin çocukları arasında eşit şans sağlamak için geliştirdiği proje ile gençlere özgeçmişlerini oluşturmak için atölyeler düzenliyor.

Projesi ile ABN Amro Bankası tarafından desteklenen Genç Etki Vakfı’nın altıncı kez organize ettiği Genç Etki Ödülleri’nde ‘Eşit Şanslar’ dalında aday gösterilen Uzun, projesine gösterilen ilgiden ve heykelinin dikilmesinden dolayı çok gururlu ve mutlu olduğunu söyledi.

Uzun, “Bu projelerin çekimleri için ekip kiralandı fakat benim projemin çekimleri zaman yetmediği için yapılamadı. Bu nedenle kendi imkanlarımla ekip kiraladım ve projemin çekimlerini kendim organize ettim. Konseydeki diğer üyelerin çekim montajları tamamlanmadan benim projemin çekimleri elimde olduğu için sosyal medyada paylaşma fırsatı buldum. Bu nedenle benim projem öne çıktı ve ses getirdi. İlk etapta projemin çekimleri yapılamadığı için moralim bozulmuştu ama bu durum farklı bir hayra ve heykelimin dikilmesine sebep oldu” dedi.

Ebeveynlerin eğitim seviyesinin öğrencinin ortaokul ve lise için belirlenen eğitim seviyesini önemli derecede etkilediğine vurgu yapan Uzun, bunun adil bir durum olmadığına dikkati çekti.

TAVSİYE VERDİ

Uzun, ekonomik ve sosyal statüsü düşük ebeveynlerin çocuklarının eğitim seviyesinin daha düşük olduğuna işaret ederek, “Öğrenciler arasındaki eşit şanslar için ‘Hayalimdeki Özgeçmiş’ projesini geliştirdim. Bu proje ile yaptığım atölyelerde öğrencilerin hayallerindeki özgeçmişi hazırlayabilmelerini sağlıyorum. Öğrenciler hayali özgeçmişlerini 10 yıl sonra kendilerini nerede görmek istediklerine göre hazırlıyor. Bunu hazırlayan öğrenci hayallerine ulaşmak için hangi adımları atması gerektiğini öğreniyor ve ona göre hedefini belirliyor ve yolunu alıyor. Eğitimlerine düşük seviyede başlasalar da onlara yukarıya tırmanma imkanlarını gösteriyor ve ilham veriyorum. dedi.

Heykelinin, Genç Etki Ödülleri’nin verileceği 10 Kasım’a kadar dikili kalacağını aktaran Uzun, “Gençlere sadece para kazanıp ekonomik statülerini geliştirmenin yanı sıra topluma faydalı çalışmalar da yapmalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Ulucak Höyüğü'nde 8 bin 500 yıllık heykelcikler bulundu

 

Önce Fransa şimdi de ABD: Çocuk Parkı'na 'Putin' heykeli!

 

Atatürk Kültür Merkezi yeni heykelini arıyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)