BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemHizbullah'tan İsrail'e tehdit: Tansiyonu yükselteceğiz!----

Hizbullah'tan İsrail'e tehdit: Tansiyonu yükselteceğiz!

Hizbullah'tan İsrail'e tehdit: Tansiyonu yükselteceğiz!
20 Ağustos 2022 - 04:23 www.finansgundem.com

Nasrallah, ABD ara buluculuğunda başlayan Lübnan ve İsrail arasındaki dolaylı müzakerelere ilişkin konuştu. Nasrullah, "Eğer Lübnan talep ettiğini elde etmezse, tansiyonu yükselteceğiz" tehdidinde bulundu.

Lübnan'daki Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Lübnan'ın İsrail ile devam eden tartışmalı deniz sınırı anlaşmasında hakkını almaması halinde tansiyonun yükseleceği uyarısı yaptı.

İran destekli Hizbullah'a yakınlığı ile bilinen El-Manar TV, Nasrallah'ın, partisinin programı dolayısıyla yaptığı konuşmayı yayınladı.

Konuşmasında Lübnan ve İsrail arasında bir yıl askıda kaldıktan sonra 14 Haziran'da ABD ara buluculuğunda başlayan dolaylı müzakerelere değinen Nasrallah, "Eğer Lübnan talep ettiğini elde etmezse, tansiyonu yükselteceğiz" tehdidinde bulundu.

ABD ve İran arasında devam eden nükleer anlaşma müzakerelerin Lübnan ile herhangi bir bağlantısının bulunmadığını belirten Nasrallah, "Nükleer anlaşma olsun veya olmasın, eğer ABD'li ara bulucu (Amos Hochstein) Lübnan'ın istediğini verirse, biz de sakinleşiriz"dedi.

Lübnanlıların gözlerinin Tahran ve Washington arasında müzakerelerin gerçekleştiği Viyana'da olmaması gerektiğine de dikkati çeken Nasrallah, gözlerin Lübnan ve İsrail arasında tartışmalı bölge kabul edilen Kariş'te olması gerektiğini söyledi.

ABD ara buluculuğunda dolaylı müzakereler

Lübnan ile İsrail arasında yaklaşık 860 kilometrekarelik deniz sahası anlaşmazlığı bulunuyor. Lübnan tarafı ise tartışmalı bölgenin 2 bin 290 kilometre olduğunu söylüyor.

İsrail ve Lübnan deniz sınırı anlaşmazlığının çözümü amacıyla Ekim 2020'de Birleşmiş Milletler (BM) gözetimi ve ABD ara buluculuğunda dolaylı müzakereler başlamıştı.

Müzakereler, Mayıs 2021'deki beşinci turun ardından anlaşmaya varılmaksızın askıya alınmıştı.

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, İsrail ile 1 yıldır askıda olan müzakerelere yeniden başlanması için 14 Haziran'da, ara bulucu konumundaki ABD Dışişleri Bakanlığı Enerji Güvenliği Danışmanı Amos Hochstein ile bir araya gelmişti.

Son olarak Hochstein, 1 Ağustos'ta, başkent Beyrut'a gelip Lübnanlı yetkililerle görüşme yaptıktan sonra önümüzdeki haftalarda anlaşma sağlanmasından umutlu olduklarını açıklamıştı.

Ekonomik bunalım yaşayan Lübnan'da Hizbullah oy kaybetti

Lübnan'da parasını alamadığı için banka çalışanını esir aldı

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Nasıralı20 Ağustos 2022 17:26

    Başka bir b.bildiniz yok din ticareti terör vahşet tehdit insanlığın yüzkaraları yok olup gittinizde Tanrı lanetini sonlandıracak