BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemHazine'den vatandaşlara önemli uyarı----

Hazine'den vatandaşlara önemli uyarı

Hazine'den vatandaşlara önemli uyarı
12 Ağustos 2022 - 14:22 www.finansgundem.com

Hazine ve Maliye Bakanlığı yaptığı açıklamada, bakanlığın ismini kullanarak para gönderilmesini isteyen şahıslara itibar edilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kambiyo mevzuatı kapsamında uygulanan idari para cezalarına yönelik olarak Bakanlığın adını kullanarak para gönderilmesini isteyen şahıslara itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Hazine'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bilindiği üzere; kambiyo mevzuatı kapsamında uygulanan idari para cezalarına, Bakanlığımızın ihbarı neticesinde yetkili Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından karar verilmektedir. Söz konusu karar, kararda hükmedilen idari para cezası kesinleştikten sonra Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümlerince tahsil edilmek üzere ilgili Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi Müdürlüğüne iletilmektedir.

Son dönemde Bakanlığımıza yapılan başvurularda; kendisini avukat olarak tanıtan şahısların vatandaşları arayarak haklarında Bakanlığımız Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü tarafından idari para cezası uygulandığı ve para cezası tutarının iletilen banka hesap numarasına yatırılmaması halinde aleyhlerinde icra takibi başlatılacağı yönünde beyanda bulundukları ihbar edilmektedir.

Bu kapsamda; Bakanlığımızın adını kullanarak para gönderilmesini isteyen şahıslara itibar edilmemesi gerekmektedir."

Müşteri, bankanın 2 milyon 756 bin TL'sini kurtardı

 

Bakan Nebati'den vergi desteği açıklaması

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)