BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaHazine yarın sabit kuponlu DİBS ve kira sertifikası ihraç edecek----

Hazine yarın sabit kuponlu DİBS ve kira sertifikası ihraç edecek

Hazine yarın sabit kuponlu DİBS ve kira sertifikası ihraç edecek
22 Mayıs 2024 - 17:17 www.finansgundem.com

Hazine, 24 Mayıs 2024 valör tarihli avro cinsi sabit kuponlu Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) ile euro cinsi sabit kira ödemeli kira sertifikası ihracı düzenleyecek.

Hazine yarın euro cinsi sabit kuponlu Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) ile euro cinsi sabit kira ödemeli kira sertifikası ihracı gerçekleştirecek.

Açıklamada şöyle denildi:

"Finansman araçlarının çeşitlendirilmesi ve yatırımcı tabanının genişletilmesi amacıyla 24 Mayıs 2024 valör tarihli euro cinsi sabit kuponlu Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) ile euro cinsi sabit kira ödemeli kira sertifikası ihracı gerçekleştirilecektir. Euro cinsi DİBS ve euro cinsi kira sertifikası ihraçları bankalara olup taleplerin ekte yer alan “talep formları” doldurularak 23 Mayıs 2024 saat 14.00’e kadar Bakanlığımıza aşağıda belirtilen faks veya e-posta aracılığıyla iletilmesi gerekmektedir.

Söz konusu ihraçlarda, asgari talep tutarı nominal olarak 10.000 euro olacak ve senetler 1.000 euro ve katları şeklinde ihraç edilecektir.

Euro cinsi DİBS ve kira sertifikası almaya hak kazanan bankalara, ihraç tutarları bilgisi 23 Mayıs 2024 Perşembe günü İHS (T.C. Merkez Bankası Ödeme Sistemleri İhale Sistemi) vasıtasıyla T.C. Merkez Bankası tarafından iletilecektir. Bankaların ihraç karşılığında valör günü yatırması gereken tutarlar, valör günü (24 Mayıs 2024 Cuma) en geç saat 13.30’a kadar Bakanlığın Merkez Bankası nezdindeki hesaplarına aktarılmalıdır."

Hazine, 46.3 milyar TL borçlandı

 

Hazine yaklaşık 23.7 milyar lira borçlandı

 

Hazine, gelecek hafta 3 tahvil ihalesi yapacak

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)