BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemGoogle’da 'ofise dön' baskısı bitti, evden çalışmaya devam----

Google’da 'ofise dön' baskısı bitti, evden çalışmaya devam

Google’da 'ofise dön' baskısı bitti, evden çalışmaya devam
06 Mayıs 2021 - 12:12 www.finansgundem.com

Google, çalışanların ofise ne zaman, nerede ve ne sıklıkla döneceği konusundaki seçeneklerini genişletmeye karar verdi

FİNANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Daha önce çalışanların büyük çoğunluğunun ofise dönmesini beklediği şeklinde konusunda kamuoyuna haberler yansırken Google'ın dünyanın dört bir yanındaki çalışanlarının, Eylül ayına kadar uzaktan çalışmaya devam edebileceği, ardından pandemi öncesi ofislerine geri dönme, farklı bir şehirdeki bir Google ofisinde çalışma veya rolleri izin veriyorsa herhangi bir yerden kalıcı olarak çalışma arasında seçim yapabilme şansına sahip olacağı açıklandı.

Google sözcüsü CNN Business'a yaptığı açıklamada, 1 Eylül'de yürürlüğe girecek olan yeni politikanın, Google CEO'su Sundar Pichai'nin Çarşamba sabahı yaptığı bir notta çalışanlarla paylaşıldığını doğruladı.

Pichai, şirketin küresel işgücünün % 60'ının haftada birkaç gün salgın öncesi ofislerine döneceğini, % 20'sinin farklı bir ofise taşınacağını ve kalan % 20'nin evden çalışacağını söyledi. Google'ın 170'e yakın şehir ve 60 ülkede ofisleri ile dünya çapında yaklaşık 140.000 çalışanı bulunuyor.

Teknoloji endüstrisinin en büyük şirketlerinden birçoğu, aşılar hız kazandıkça ve birçok ekonomi yeniden açılmaya başladıkça çalışanları geri getirme planları yapıyor ve bu da pandeminin ikinci yılında ofis işlerinin nasıl göründüğüne dair potansiyel bir yol haritası sunuyor.

Facebook (FB), çalışanlara, görevleri ofiste olmayı gerektirmedikçe, sürekli olarak uzaktan çalışma seçeneği sunacağını söylerken, Twitter, çalışanların isterlerse "sonsuza kadar " evden çalışabileceklerini söyledi.

Google Çarşamba günü ayrıca yıllık "her yerden çalışma" ödeneğini ikiye katlayarak dört çalışma haftasına çıkardı. Bu, çalışanların yılda 20 güne kadar merkez ofislerinden uzakta geçirebilecekleri anlamına geliyor.

Bill Gates eşi Melinda'ya 1.8 milyar dolarlık hisse aktardı

 

Temassız kartlarda ödeme limiti yükseltiliyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)