BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemGizemli salgında korkutan açıklama: Acı veren belirtiler...----

Gizemli salgında korkutan açıklama: Acı veren belirtiler...

Gizemli salgında korkutan açıklama: Acı veren belirtiler...
07 Aralık 2023 - 12:11 www.finansgundem.com

Son dönemde Çin'de ortaya çıkan ve bazı Avrupa ülkelerinde de tespit edilen "zatürre benzeri gizemli solunum yolu hastalığı" ile ilgili endişe veren açıklamalar devam ediyor.


Son haftalarda Çin'de ortaya çıkan ve bazı Avrupa ülkelerinde de tespit edilen "zatürre benzeri gizemli solunum yolu hastalığı" ile ilgili endişe yaratan açıklama ve tespitler gelmeye devam ediyor.

Dünya Sağlık Örgütü'nün Çin'den açıklama talep ettiği salgın hastalık Avrupa'nın bazı ülkelerinde görülürken uzmanlar bu hastalığın kökeni ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Bazı uzmanlar bu hastalığın 1800'lere dayanan bir zatürre virüsünden mi oluştuğunu yoksa farklı birçok virüsün karışımından mı oluştuğunun henüz tespit edilemediğini açıkladı.

Fakat açıklama yapan bazı uzmanlar bu yeni gizemli hastalığın mevcut ilaçlara karşı dirençli olduğunu tespit etti. Korona virüsü benzeri hastalığın Danimarka ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Hindistan'da da görüldüğü ve özellikle çocukları etkilediği belirtildi.

YÜZDE 70-90 DİRENÇLİ

Avrupa'da da ağırlıklı olarak çocukların etkilendiği hastalık ile ilgili olarak bilimsel araştırmalar yayınlayan ZME Science isimli medya kuruluşunun yayın yönetmeni Mihai Andrei, "Bu virüs normalde zatürre benzeri hastalıklara iyi gelen ilaçlara karşı direnç gösteriyor. Belki başka bir enfeksiyon da dahil olunca direnç artmıştır" dedi.

Andrei ayrıca Çin'deki bazı şehirleri kasıp kavuran hastalığın direnç oranının yüzde 70 ile yüzde 90 seviyelerinde olduğunu da duyurdu.

İngiliz medyasında yer alan haberlerde ağırlıklı olarak çocuklarda görülen bu gizemli hastalığın 3 çok kritik belirtisi olduğuna dikkat çekildi. Fakat bu belirtilerin yanı sıra hastalarda çok sayıda belirti olabileceği de kayıtlara geçti.

İŞTE GİZEMLİ HASTALIĞIN BELİRTİLERİ

- Çok yüksek ateş

- Terleme ve titreme

- Yüksek tansiyon

- Keskin ve acı verici göğüs ağrısı

- Kısa kısa nefes alıp vermek

- Nefessiz kalmak

- Kuru öksürük

- Zihin bulanıklığı (Sözcü)

Köpekler arasında yayılıyor: ABD'de gizemli hastalık!

 

130 günde tek bir ize rastlanmadı. Gizemli bir durum var

 

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • E.g.08 Aralık 2023 22:35

    GÜNÜMÜZDE DÜŞÜK GELİRLİLERİN GİYDİĞİ/KULLANDIĞI GİYSİLER OLSUN HALILAR OLSUN PAMUK YÜN GİBİ DOĞAL MALZEMELERDEN YAPILMIYOR PLASTİKTEN DÖNÜŞEN MALZEMELERDEN YAPILIYOR BU DA ONLARI ISITMIYOR KORUMUYOR BAĞIŞIKLIK SİSTEMLERİNİ DÜŞÜRÜP HASTA EDİYOR