BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemFransa Ulusal Meclisi ayrılıkçı tasarıyı yeniden görüşüyor----

Fransa Ulusal Meclisi ayrılıkçı tasarıyı yeniden görüşüyor

Fransa Ulusal Meclisi ayrılıkçı tasarıyı yeniden görüşüyor
29 Haziran 2021 - 03:01 www.finansgundem.com

Fransa'da önce "İslamcı ayrılıkçılıkla mücadele" olarak duyurulan, tepkiler üzerine "Cumhuriyet Yasalarına Saygıyı Güçlendiren Prensipler" diye değiştirilen yasa tasarısı, Senato’daki değişikliklerin ardından yeniden Ulusal Meclis’te

Birleşmiş Milletler (BM) başta olmak üzere uluslararası toplum ve sivil toplum kuruluşları tarafından Müslümanları hedef aldığı için eleştirilen ayrılıkçı tasarı, isim değiştirerek yeniden Fransa Parlamentosu'nda. Senato'daki değişiklikler sonrası Ulusal Meclis'e getirilen tasarıyla ilgili görüşmeler başladı. 

Senato’da okul gezilerinde öğrencilere refakat eden annelerin, 18 yaşından küçük kız çocuklarının kamuya açık alanlarda başörtüsü takmasını, havuzlarda tesettür mayo giyilmesini ve resmi spor müsabakalarında başörtüsü kullanılmasını yasaklama gibi maddeler eklenerek 13 Şubat’ta kabul edilen yasa tasarısı, Ulusal Meclis’te ikinci kez görüşülmeye başlandı.

Tasarıyla ilgili görüşmelerin ilk gününde, hükümet kanadından sadece Vatandaşlık İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Marlene Schiappa hazır bulundu.

Yasa tasarısının temmuz ayı sonunda kesin olarak kabul edilmesi bekleniyor.

Tasarı, Müslümanları hedef aldığı ve ötekileştirdiği gerekçesiyle Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası toplum ile sivil toplum kuruluşları tarafından eleştiriliyor.

Yasa tasarısı açıklandığından bu yana, ülkede cami ve mescitlere yönelik saldırılar artış gösterdi. Bazı camiler kundaklanırken, bazılarının duvarlarına İslamofobik yazılar yazıldı.

Fransız Senatosu'nda 'ayrılıkçı' yasa tasarısı kabul edildi

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)