BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkFinTech İstanbul'dan uluslararası ilk adım----

FinTech İstanbul'dan uluslararası ilk adım

FinTech İstanbul'dan uluslararası ilk adım
12 Şubat 2016 - 15:22 www.finansgundem.com

Tüm dünyadan 72 FinTech girişiminin yer aldığı Finovate Londra yapıldı

Dünyanın önde gelen FinTech girişimlerini biraraya toplayan Finovate’e kısa bir süre önce kurulan FinTech İstanbul Platformu kurucuları yanı sıra BKM yönetimi ve Türkiye’nin önde gelen bankalarının Bilişim ve dijital liderleri de katıldı. Fintech İstanbul, hedefi doğrultusunda, Türkiye ve uluslararası alanda işbirliği fırsatlarının ilk adımlarını Londra’da attı.

Türkiye’den uluslararası düzeyde FinTech girişimleri çıkarmak üzere yola çıkan ve alanında Türkiye’deki tek platform olan FinTech İstanbul, Finovate Londra’da yerini aldı. Her yıl Londra'da düzenlenen ve 5 kıtadan pek çok farklı FinTech girişiminin ve bankaların katılımıyla gerçekleştirilen Finovate London etkinliğinde, 72 FinTech girişimi kendisini finans dünyasına tanıtma fırsatı buldu. Etkinliğe Bankalararası Kart Merkezi ve FinTech Istanbul ekibinin yanı sıra Türkiye’den pek çok bankanın da üst düzey bilişim ve dijital liderinin katılımı da gerçekleşti. Böylece Fintech İstanbul’un kuruluşuyla Türkiye’de başlayan “farkındalık” Londra’daki temaslarla, uluslararası networklere de taşınmaya başlandı. 

İlk adımlar Londra’da 

Bankalararası Kart Merkezi'nin desteklediği FinTech Istanbul platformu, Finovate Londra konferansında çeşitli temasların ardından uluslararası işbirliklerinin de ilk adımlarını attı. Türkiye'den çıkacak FinTech girişimlerine uluslararası sahnede network anlamında avantaj sağlayacak olan FinTech Istanbul, Türkiye Finansal Teknolojiler Girişimcilik Ekosistemi'nin sağlıklı büyümesine destek sağlayacak, hem FinTech girişimlerini hem de bankaları aynı masa etrafında bir araya getirecek. BKM ve FinTech Istanbul'un amacı, İstanbul'u da FinTech'in başkenti adaylarından biri yapmak olacak.

San Francisco ve Singapur

FinTech Istanbul'un kurucuları Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Direktörü İhsan Elgin ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Yazıcı, FinTech Istanbul olarak yapacakları işbirliklerine ve ziyaretlere Londra'dan başladıklarını, San Francisco ve Singapur'un da eklenmesiyle birlikte, Türkiye'den çıkan FinTech girişimlerine 3 kıtada işbirliği fırsatları geliştireceklerinin altını çizdiler.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)