BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemFidan: Antiterör operasyonu bölge için bir fırsat----

Fidan: Antiterör operasyonu bölge için bir fırsat

Fidan: Antiterör operasyonu bölge için bir fırsat
23 Eylül 2023 - 19:49 www.finansgundem.com

BM 78. Genel Kurulu nedeniyle ABD'de bulunan Dışişleri Bakanı Fidan, açıklamalarda bulundu. Fidan, yaptığı açıklamada Azerbaycan'ın Karabağ'daki operasyonunun bir fırsat olduğunu ifade etti

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, New York'ta düzenlenen BM 78. Genel Kurulu sonrası açıklama yaptı.

Açıklamasında Azerbaycan'ın Karabağ'daki operasyonuna değinen Fidan, Azerbaycan'ın operasyonu vatandaşlarını güvenliğini sağlamak için başlattığını söyledi.

Fidan, New York'taki temaslarında Türkiye'nin Azerbaycan'ın haklı davasında yanında olduğunu yinelediklerini kaydetti.

Azerbaycan'a güçlü desteklerini de beyan ettiklerini söyleyen Bakan Fidan, "Son operasyon, Güney Kafkasya'da istikarar için yeni bir pencere aralamıştır. Bu fırsatı Ermenistan iyi değerlendirmeli." ifadelerini kullandı.

ABD DIŞİŞLERİ BAKANI BLİNKEN İLE GÖRÜŞME

Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile dün yaptığı görüşmede ağırlıklı olarak tahıl koridoru ve Azerbaycan'ın Karabağ operasyonunun ele alındığını söyledi. Fidan görüşmeye ilişkin şu bilgileri verdi:

"ABD ile gündemde olan bir çok konumuz var. Başında Rusya-Ukrayna savaşı ve tahıl anlaşması geliyor. 17 Temmuz'da sona eren tahıl anlaşmasının uzatılması için neler yapılabilir, Türkiye'nin bu konuda yoğun çalışması var. Geçtiğimiz dönemde tahıl anlaşmasının savaştan ayrı olarak değerlendirilmesi konusunda bir anlaşma sağlamıştık. İki ülke de tahıl anlaşmasını savaşın bir parçası olarak görüyor. Bu konuda adım atmaya devam edeceğiz.

Diğer bir konuda Karabağ meselesiydi. Barışın daimi olması için kendi görüşlerini söylediler, biz de kendi görüşlerimizi ortaya koyduk. Bölgede atılması gereken adımlar var. Batılı bazı müttefiklerimizin Ermenistan'ı yönlendirirken daha isabetli tavsiyelerde bulunmaları gerekiyor. Yoksa bölgenin gerçekliğine uygun olmayan, dışardan verilen tavsiyeler ve destekler maalesef çözüm yerine daha fazla kaosu ve gözyaşını getirmekte."

Bakan Fidan Rus ve İranlı mevkidaşları ile görüştü

Dışişleri Bakanı Fidan, ABD'li mevkdaşı Blinken ile görüştü

Borrell'dan, Bakan Fidan'la gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin açıklama

Azerbaycan, Karabağ'daki Ermeni nüfus için yakıt gönderdi!

Putin ve Aliyev Karabağ konusunda görüştü

Rus basını: Karabağ Ermenileri silah bırakmayı kabul etti!