BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSigorta - BES ve HayatFahiş fiyat artışı nedeniyle sanayici sigorta yaptırmıyor----

Fahiş fiyat artışı nedeniyle sanayici sigorta yaptırmıyor

Fahiş fiyat artışı nedeniyle sanayici sigorta yaptırmıyor
04 Ağustos 2022 - 15:47 www.finansgundem.com

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, bölgedeki birçok fabrikanın tesislerini sigortalatma konusunda problem yaşadığını bildirdi.

Sigorta şirketlerinin, fahiş oranda artan hasar maliyetleri nedeniyle poliçe kesmekten imtina etmeye başladıkları belirtiliyor.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, yaptığı açıklamada, tarım, gübre, mobilya, soğuk hava deposu, plastik, kimya, geri dönüşüm ve boya sektörlerinde üretim yapan fabrikaların büyük bir bölümünün sigorta konusunda sıkıntı yaşadığını belirtti.

Sigorta şirketlerinin artan maliyetler nedeniyle poliçe kesmekten imtina etmeye başladığını aktaran Bahar, şunları kaydetti:

"Sigorta şirketleri riskli olarak nitelendirdikleri sektörlerde üretim yapan tesisleri hiç görmeden, yerinde incelemeden, risk analizi dahi yapmadan başvurularını ret ediyor. Yılların emeği ile kurulmuş, yüzlerce kişiye istihdam sağlayan, kent ve ülke ekonomisine katma değer üreten tesisler, olası bir yangın ve doğal afet sonucunda yok olup gitme tehlikesi ile karşı karşıya."

Bahar, sigortacılık sektörünün profesyonelleşmesi, sigorta acenteleri tarafından bağımsız bir meslek odası kurulması ve faaliyetlerin oda aracılığıyla gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Bahar, şu değerlendirmede bulundu:

"Acenteler tarafından kurulacak bağımsız meslek odası, yaşadığımız sorunların çözüme kavuşmasından tutun da ilgili yasa ve mevzuatların doğru çıkmasından sektörün gerektiği gibi temsil edilmesine, kamuoyunun bilinçlendirilmesi için eğitim ve farkındalık çalışmalarından, acentelerin denetlenmesine kadar birçok kritik noktada çözüm odaklı faaliyetlerde bulunup hem sektörün hem de ülke ekonomisinin güçlenmesine vesile olacaktır."

Ray Sigorta’nın karı yüzde 65 düştü

 

SEDDK trafik sigortası için yeni yol haritası çizdi

 

Kavcıoğlu'ndan stokçuluk açıklaması: Sanayicileri suçlamadım

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)