BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaEvergrande, 148 milyon dolarlık faiz borcunu ödeyemedi----

Evergrande, 148 milyon dolarlık faiz borcunu ödeyemedi

Evergrande, 148 milyon dolarlık faiz borcunu ödeyemedi
10 Kasım 2021 - 23:39 www.finansgundem.com

Borç krizindeki Evergrande, 148,13 milyon dolarlık faiz ödemesini gerçekleştiremedi

Dünyanın en büyük borca sahip gayrimenkul geliştirme şirketi Çinli Evergrande, vadesi bugün dolan 148 milyon dolarlık kupon ödemeyi gerçekleştiremedi.

Çin gayrimenkul sektöründeki likidite krizine dair endişeler artmaya devam ederken, yatırımcılar nakit dar boğazındaki Çinli Evergrande Group'un son ödeme tarihi bugün dolan dolar cinsinden bir tahvil kuponunun ödemesini gerçekleştirmesini bekliyordu.

Nakit darboğazındaki Çinli Evergrande Group'un bazı tahvil sahipleri kaynakların verdiği bilgiye göre, Asya'daki işlem gününün sonu kadar ödeme almadıklarını ifade etti. Gün sonunda ise Evergrande'nin 148 milyon dolar olan kupon ödemesi için tanınan 30 günlük ek süre bugün dolarken, şirket ödeme yapamadı.

Evergrande’nin kupon ödemesini yapamaması şirketin resmi olarak temerrüte düşmesine neden oldu ve diğer dolar cinsi tahvillerinin de temerrüte düşmesini tetikleyecek.

Dünyanın en fazla borca sahip gayrimenkul geliştirme şirketi olan Evergrande, son haftalarda toplam 300 milyar dolara karşılık gelen borçlarını ödemekte zorlanıyor. Bu borçların 19 milyar doları ise uluslararası kuponlar.

Çin, Evergrande’nin çöküşünü kontrol altına almaya çalışmak için devlete ait firmaları ve devlet destekli gayrimenkul geliştiricilerini Evergrande’nin bazı varlıklarını satın almaya teşvik ediyordu.

Bitcoin'den yeni rekor!

ABD'de fiyat artışlarında en büyük pay enerjinin

Moody's, Türkiye'deki güçlü kredi büyümesine dikkat çekti

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)