BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemErdoğan'dan o sözlere sert cevap----

Erdoğan'dan o sözlere sert cevap

Erdoğan'dan o sözlere sert cevap
11 Mart 2018 - 17:48 www.finansgundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye bizi mecbur bırakırsa atalarımızın yaptığını yaparız" diyen Yunan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos’a tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya AK Parti İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan, “Türkiye bizi mecbur bırakırsa atalarımızın yaptığını yaparız" diyen Yunan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos’a tepki gösterdi. Erdoğan, “Hafıza tazelemek isteyenler gitsinler yakın tarihlerine baksınlar. Boylarından büyük laflar edenler gitsinler masal yerine önce iyi bir tarih kitabı okusunlar. Sakarya Meydan Muharebesi’nde salamura olmaktan nasıl kurtulduklarını, denize dökülerek burayı terk ettiklerini unutmasınlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Sakarya İl kongresi öncesinde vatandaşlara seslendi.

Erdoğan şunları söyledi:

Sakarya hamdolsun yola çıktığımız günden bugüne bizi hiç yalnız bırakmadı. İnanıyorum ki yine bundan sonra beraber yürüyeceğiz. Allah’ın izniyle 2019’daki iki seçimle birlikte Türkiye yeni bir döneme geçiyor.

İşte Afrin’deyiz. O teröristlere biz ne dedik, dedik ki rahat durun. Eğer rahat durmazsanız sizi deliklerinizde, inlerinizde boğarız dedik. Gabar’da, Cudi’de, Bestler Deresi’nde boğduk mu? İşte şimdi de Afrin.

Öğlen saatlerinde rakamları aldım, 3300 terörist etkisiz hale getirildi. İşte şimdi 4-5 km kaldı, Afrin’e giriyoruz. Nasıl Fırat Kalkanı’nda oraları gerçek sahiplerine teslim ettiysek… 140 bin kişi topraklarına döndü. Biz işgalci değiliz. Sadece teröristleri kovalıyoruz. Şimdi de Afrin’deyiz.

“BİZİM KIZIL ELMAMIZ İLAHİ KELİMETULLAHTIR”

Erdoğan salona girdikten sonra il kongresinde yaptığı konuşmada ise şunları söyledi:

Her zaman söylüyorum bizim fiziki sınırlarımız başkadır, gönül dünyamızın sınırları başkadır. Kalbimizin bir yarısı İstanbul, Diyarbakır, Trabzon, Antalya, İzmir ise; diğer yarısı Halep’tir, Buhara’dır, Urumçi’dir. Biz ülkemiz için çalıştığımız kadar dünyanın dört bir yanındaki ezilenler için de mücadele ediyoruz.

Biz birileri gibi sırf çıkarları için dünyayı ayağa kaldıranlardan olmadık. Biz elmas, petrol için dünyayı kana boğanlardan olmadık. Biz herkes için adalet istiyoruz, hürriyet istiyoruz. Biz sömürünün olmadığı, bebek cesetlerinin sahile vurmadığı, Akdeniz’in karanlık sularının on binlerce masum için kabristana dönüşmediği daha adaletli bir dünyanın mücadelesini veriyoruz. Bizim mücadelemiz ikbal değil, istikbal mücadelesidir. Bizim kavgamız çıkar değil, hak ve adalet kavgasıdır. AK Parti’ye gönül veren bu kutlu çatışa hizmet eden her bir arkadaşımın hedefi, kızıl elması budur. Bizim kızıl elmamız sonu belli olan değil, bizim kızıl elmamız ilahi kelimetullahtır.

“ŞİMDİ HERHALDE 3500’Ü BULMUŞTUR”

İşte bugün Afrin’deyiz. Niye? İşgal için mi? Hayır. Ülkemizi tehdit teröristleri kovalıyoruz. Buraya gelmeden önce etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3300’dü. Ama şimdi herhalde 3500’ü bulmuştur. Komutana sordum, nasıl gidiyoruz. Şimdilik iyi gidiyoruz dedi. İhtiyaç halinde bir sefer görev emri çıkarırız. Önce ben sonra evelallah hepimiz. Her şeye hazırız, ölmeye de bu teröristleri öldürmeye de.

“DÜN BERABER YÜRÜDÜKLERİMİZDEN BAZILARI HALA OSMANLI TOKADINI ANLAYAMADI”

Gençler Osmanlı tokadını iyi atıyor da dün beraber yürüdüklerimizden bazıları hala Osmanlı tokadını anlayamadı. Şu anda Afrin’deki 3300 terörist, sadece Osmanlı tokadını yemedi. Onların dışında da yiyenler oldu. Neyse bildiklerimiz çok ama bildiklerimizi kağıda dökeceğimiz zamanlar da olacak.

İnşallah önümüzdeki mart yerel seçimleri, ardından kasım hükümet sistemi, cumhurbaşkanlığı seçimleri, buna çok iyi hazırlanmamız lazım.

Nasıl ki Türkiye tüm imkansızlıklara rağmen kendisine biçilen senaryoları Çanakkale’de, Sakarya’da paçavraya çevirmişse, bugün de çevirecek güçtedir. Anadolu’yu vatan edinmenin bedelini bin yıldır ödüyoruz. Ödemeye de devam ediyoruz.

“SALAMURA OLMAKTAN NASIL SON ANDA KURTULDUKLARINI, DENİZE DÖKÜLDÜKLERİNİ UNUTMASINLAR”

Hafıza tazelemek isteyenler gitsinler yakın tarihlerine baksınlar. Boylarından büyük laflar edenler gitsinler masal yerine önce iyi bir tarih kitabı okusunlar. Sakarya Meydan Muharebesi’nde salamura olmaktan nasıl kurtulduklarını, denize dökülerek burayı terk ettiklerini unutmasınlar.

Türkiye’nin dostluğunun kıymeti ancak kaybedilince anlaşılır. Kendimizle beraber bölgemizin de güvenliği için çalışmayı sürdüreceğiz.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)