BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisEndeavor Derneği'nde nöbet değişimi----

Endeavor Derneği'nde nöbet değişimi

Endeavor Derneği'nde nöbet değişimi
18 Mayıs 2016 - 13:22 www.finansgundem.com

Endeavor Derneği’nin 2016-17 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli oldu

Bu sene onuncu yıldönümünü kutlayacak olan Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği 17 Mayıs 2016 Salı günü olağan yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdi. Bu toplantıda son üç yıldır Endeavor Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlık’ını yapan Murat Özyeğin evvelden planlandığı gibi görevini Emre Kurttepeli’ye devretti. Aynı toplantıda derneğin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu atandı. Dernek saymanı ek göreviyle Abraaj Group Türkiye ve Orta Asya Başkanı Selçuk Yorgancıoğlu da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak devam ediyor.

Endeavor Derneği, sürdürülebilir ekonomik kalkınma amacıyla seçilmiş etkin girişimcilere - ümit vaat eden yarının büyük işletme sahiplerine - ivme kazandırmak üzere yerel ve uluslararası fikir önderlerinden oluşan mentör, danışman ve yatırımcı ağı üzerinden maddi ve manevi destek sunuyor. Endeavor Derneği bir yandan en hızlı değer ve nitelikli istihdam fırsatları yaratan bu yenilikçi girişimcilere destek sunarken, diğer yandan sürekli geliştirdiği topluluğunun deneyim ve bilgi birikimlerini değerlendirerek yerel ekosistemleri geliştirme vizyonuyla farklı özendirme ve lobicilik çalışmalarında önderlik yapıyor. Endeavor Derneği’nin 2015 senesinde aktif destek verdiği 22 girişimci şirketi toplam 655 Milyon TL ciro ve 3,307 kişilik istihdam yaratmıştır. Bu Endeavor girişimci şirketlerinin medyan ciro artışı %43 ve medyan istihdam artışı % 13’tür.

Girişimcilik ekosisteminin içinde maddi sermayenin gelişmesinde manevi sermayenin kritik bir faktör olduğuna inanan Endeavor Derneği’nin kurucu üyelerinden, FİBA Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin kendi başkanlık dönemi hakkında şunları söyledi: Türkiye'nin girişimcilik ekosistemini canlandırma ve geliştirme hevesiyle başlayan seferberliğimizde tüm sektörlere yönelik sunduğumuz mentorluk desteğiyle girişimcilerin önünü açmayı, girişimci hikâyelerini bir ilham kaynağı olarak şekillendirerek yeni adayları girişimciliğe özendirmeyi; Türkiye'nin girişimci gücünü kanıtlamayı, deneyim kazanmış girişimcilerin sonraki nesil girişimcilere mentorluk ve yatırım yapmalarına teşvik etmeyi görev üstlendik. Bu yolda melek yatırımcılık, iş geliştirme ve CaseCampus eğitim programları oluşturduk. Yerel ağımızı uluslararası ağımızla birleştirerek girişimciler için bir köprü kurduk. Ayrıca Endeavor’ı İstanbul dışında başka şehirlere taşımak üzere önemli yol katettik. Başkanlığım süresinde bu hedeflerimizi hayata geçirmemize destek olan herkese teşekkür ederim. Yeni döneme adımlarımızı atarken yeni başkanımız Emre Kurttepeli’nin liderliğine, gelişen üye ağımızın uzmanlığına ve ilgisine ve Türkiye’nin girişimcilik gücüne desteğim ve inancım tamdır.” 

1999 yılında, bugün Türkiye’nin lider yerel internet platformuna dönen Mynet’in Kurucusu Emre Kurttepeli, Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu’nun yeni vizyonu hakkında şunları söyledi: ″Bu sene Türkiye’de 10.yılımızı dolduruyoruz, kısa sürede çok işler başardık, her yıl yeni girişimciler ve yeni projelerle gücümüze güç kattık. Dernek olarak biz hem bugüne hem yarınlara sahip çıkan bir topluluğuz. Önceki dönemlerde oluşturulan sağlam temellerimiz üzerinden yola çıkarak girişimcilik ekosisteminde itici güç olmak Türkiye’de uluslararası boyutta rekabet edebilecek girişimcilerin olduğunu ispat etmek istiyoruz. Önümüzdeki süreçte Türkiye’deki ilk uluslararası milyar dolarlık girişimin Endeavor Ağı’ndan çıkmasını hedefliyoruz. Bu yolda etkin girişimcilerimizi teker teker uluslararası arenaya çıkartmak için çalışıyor olacağız.″ 

Emre Kurttepeli Kimdir?

Emre Kurttepeli, Mynet İnternet Grubu’nun kurucusu ve başkanıdır. Columbia Universitesi/New York mezunu olup, aynı zamanda çoğunlukla kendi kategorisinde lider olan e-ticaret’ten dikey sosyal network sitelerine, mobil ve oyun şirketlerine kadar 40’tan fazla internet ve teknoloji şirketinin kurucusu veya yatırımcısıdır.Emre Kurttepeli, Endeavor Derneği ve Galata İş Melekleri (GBA) Başkanlığını yapmakta olup, TUBİSAD, TOBB Girişim Sermayesi Meclisi ile TOBB Girişimciler Üst Kurulu yönetim kurulu üyesidir. Columbia Üniversitesi Istanbul Global Center kurucularından olmasının yanında, Global İlişkiler Forumu ve Ashoka üyesidir. 

Endeavor Derneği Yönetim Kurulu 

Endeavor Derneği’nin Mayıs 2016 itibariyle Yönetim Kurulu Üyeleri tam listesi; Emre Kurttepeli başkanlığında Ali Koç, Alp Saul, Bülent Akgerman, Bülent Çelebi, Cansen Başaran-Symes, Cem Topçuoğlu, Ebru Özdemir, Emre Zorlu, Fady Jameel, Hayri Çulhacı, Işık Keçeci Aşur, Murat Özyeğin, Nevzat Aydın, Özcan Tahincioğlu, Selçuk Yorgancıoğlu, Sina Afra, Suzan Sabancı Dinçer ve Vuslat Doğan Sabancı.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)