BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemDoğu'da bankacılık işlemleri yapılamıyor!----

Doğu'da bankacılık işlemleri yapılamıyor!

Doğu'da bankacılık işlemleri yapılamıyor!
27 Ekim 2016 - 17:11 www.finansgundem.com

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki birçok ilde sabit hem mobil hatlardan internet'e erişimde, bugün de büyük aksama oldu. Bankacılık işlemlerinin yapılamaması özellikle esnafı mağdur ediyor

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin büyük kısmında dün sabahtan başlayan internet erişimi sıkıntısı sürüyor. İki bölgedeki illerde dün gece sağlanan erişim bugün yeniden kesintiye uğradı. Bu bölgelerdeki illerde bugün de internet erişimi sağlanamıyor. İnternetteki kesinti ile ilgili açıklama yapmazken, daha öncede 24’ü DBP’li 28 belediyeye İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atandığı 11 Eylül 2016 tarihinde de benzer biçimde aynı illerde internet eşiminin kesildiği hatırlatıldı. Son kesintinin Diyarbakır Belediye Eşbaşkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı’nın gözaltına alınmasından sonraya denk geldiğine dikkat çekildi.

HAYATI OLUMSUZ ETKİLİYOR

Doğu ve Güneydoğu’da 2 gündür internete erişimin sağlanamaması, günlük hayatı olumsuz etkiledi. POS cihazıyla çalışan esnaf, 2 gündür iş yapamazken, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, internet kesintisinin esnafı ticari anlamda perişan ettiğini söyledi.
Özellikle kredi kartı veya hesap kartlarıyla çalışan esnafın ve müşterilerin büyük sıkıntı çektiği belirtildi. Hastaneler ve altyapısı uygun olan bankalar fiberoptik ve genel merkezlerinin ana bilgisayar hatlarını kullanarak işlem yaparken, altyapısı uygun olmayan birçok banka şubesinin ise işlem yapamadığı öğrenildi.

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ebedinoğlu, zaten 2 yıldır büyük sıkıntı çeken bölge esnafının yapılan internet kesintileri yüzünden perişan olduğunu belirterek, “İnternet kesintisi yüzünden pos cihazı kullanan esnaflarımız kredi kartı ve hesap kartları üzerinden satış yapamıyor. İnternet üzerinden satışlar da yapılamıyor. Dün bu konuyla ilgili yetkililerle yaptığımız görüşmede kesintinin nedeniyle ilgili tatmin edici bir yanıt alamadık. Bu kesinti değil , bize göre erişimine konulan yasaktır. Nedeninin ne olduğunu da herkes biliyor” dedi.

Hem mobil hem sabit hatlarda 2 gündür internetin kesik olması ve bu hizmet sağlayan firmaların hiçbir açıklama yapmaması, abonelerin de büyük tepkisine yol açtı. Günlük yaşamın değişmez ihtiyaçlarından olan internet hizmetini alamayan aboneler, kurumları aradıkları halde tatmin edici bir cevap alamadıklarını söyledi. İnternet aboneleri, “Bu kurumlar bizden aldıkları paralarla milyonlar kazanıyorlar. Ama kesinti hakkında sağlıklı bir cevap veremiyorlar” diye konuştu.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)